$
פרסום ושיווק

כחלון התייחס לסערת התאגיד: "אני לא חושב שאם יקום גוף אחר הוא לא יהיה דמוקרטי"

שר האוצר עוד אמר "רשות שידור. זה לא שידור ציבורי אמין?" והוסיף: "אנשי רשות השידור הם בני אדם. אני חושב שזה שמדירים אותם, גם אם יהיה תאגיד, זו שגיאה"

אלירן מלכי 15:3115.11.16

שר האוצר משה כחלון התייחס היום (יום ג׳) לנושא תאגיד השידור הציבורי בכנס העיתונאים באילת. "בשבילי שידור ציבורי זה שידור חופשי, דמוקרטי ואמין" אמר כחלון והוסיף "יהיה שידור ציבורי. יש רשות שידור. זה לא שידור ציבורי אמין?". עוד אמר כי "אני לא חושב שאם יקום גוף אחר הוא לא יהיה דמוקרטי".

כחלון שנשאל האם יהיה תאגיד או שיהיה מיזוג עם הרשות, ענה "כשהתחלתי את התפקיד, בתקצוב שלי מופיע 700 מיליון שקל לתאגיד שידור ציבורי. כשר אוצר, שלחו אותי לטפל בתקציב. ואז יום אחד אני שומע שרוצים לדחות את התאגיד ב-18 חודשים. אמרתי לראש הממשלה שאני לא מוכן לתת אגורה מעבר למה שסוכם – תאגיד או רשות השידור. כך אני מכיר את המצב. לא בניתי את התאגיד, אז אני לא אמור להתעסק עם זה או זה" אמר כחלון.

משה כחלון. "אני עושה כל מה שאני יכול – בכוחותיי הדלים" משה כחלון. "אני עושה כל מה שאני יכול – בכוחותיי הדלים" צילום: עומר מסינגר

 

כחלון הוסיף כי "גם הרשות היא שידור ציבורי וגם התאגיד. אני מדבר על כסף כי זה המנדט שלי. בבחירות קבלתי 10 מנדטים. בפעם הבאה, אם כולם יצביעו לי אהיה גם 'שר הדמוקרטיה'. במסגרת תפקידי אני מטפל בכך שיהיה שידור ציבורי, והכסף ליצירה יהיה כפי שהוא. אני עושה כל מה שאני יכול – בכוחותיי הדלים".

 

כחלון נשאל האם יקום תמהיל של התאגיד עם הרשות בלי ההנהלה הקיימת בתאגיד וענה "אני חושב שיש פה בעיה. אני לא נכנס לשמועות, אבל אנשי רשות השידור הם בני אדם. אני חושב שזה שמדירים אותם, גם אם יהיה תאגיד, זו שגיאה. צריכים את אנשי רשות השידור בתאגיד אם יקום. אי אפשר להפוך את הגוף הזה (רשות השידור) לכזה נורא. יש פה אנשים שמאז שנולדנו ליוו אותנו. אי אפשר להגיד להם יום בהיר אחד 'אתם בבית', וזהו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x