$
פרסום ושיווק

קנס יצירתי לזכייניות ערוץ 2: חריגות יענו בהגדלת תקציב ההפקות

לאחר שלא עמדו במגבלות הרשות השנייה, קשת ורשת יחויבו להגדיל את תקציב ההפקות שלהן. גורמים ברשות אמרו כי עד היום הזכייניות חרגו ממגבלת ההפקות מתוך ידיעה שהן יקבלו קנס כלשהו

אלירן מלכי 08:0708.11.16

הרשות השנייה משנה צורת האכיפה על הזכייניות קשת ורשת בכל הקשור למגבלות על הפקות חיצוניות. הרשות מחייבת את הזכייניות להוציא 65% מההפקות לגורמים חיצוניים כדי להזרים כספים לשוק ההפקות. בנוסף, חל איסור לשלם מעל 20% מכספי ההפקות לחברת הפקה אחת (מלבד חברות המפיקות תוכניות בוקר, שם ניתן לשלם עד 30%).

 

מניתוח תוכנית העבודה של 2015 שביצעה רשות השנייה עולה כי קשת ביצעה חריגה של 5% מסך ההפקות המהווים 46 שעות הפקה והזכיינית רשת ביצעה חריגה של 8% מסך ההפקות המהווים 114 שעות הפקה. עד כה הזכייניות נקנסו אך כעת הרשות תחייב אותן גם להוציא את הסכום עבור השעות החורגות על הפקות ב־2017.

 

גורמים ברשות אמרו כי עד היום הזכייניות חרגו ממגבלת ההפקות מתוך ידיעה שהן יקבלו קנס כלשהו שהן מוכנות לספוג ולכן הרשו לעצמן להמשיך לבצע את ההפרה. בזכייניות טוענים מנגד שהרשות לא יוצרת גיוון בשוק ההפקה אלא גורמת ליותר בירוקרטיה.

 

יו"ר מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו אווה מדזיבוז יו"ר מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו אווה מדזיבוז צילום: אלכס קולומויסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x