$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

שטראוס מפחיתה את הסוכר במעדני גמדים

יצרנית המזון מפחיתה ב־56% את כמות הסוכר המוסף למעדן החלב לפעוטות, שבוע לפני שוועדת הסוכר תפרסם את המלצותיה להחמרת הרגולציה בתחום

נורית קדוש 08:1202.11.16

שטראוס מפחיתה ב־56% את כמות הסוכר שמוסף לגבינת גמדים לפעוטות — כך נודע ל"כלכליסט". ההפחתה מגיעה כשבוע לפני פרסום מסקנות ועדת הרגולציה במזון (מכונה גם ועדת הסוכר), שצפויות לחייב את יצרני המזון להפחית את שיעור החומרים המזיקים במזון ולשנות את סימון האריזות. שינוי כמויות הסוכר במוצר צפויה להתבטא בטעמו ולהתלוות בהדגשה על אריזות המוצרים.

 

חברות המזון טוענות כי בעוד הרגולציה מתנהלת באטיות הן שוקדות גם כך על פיתוח מוצרים משופרים ובריאים יותר על רקע שינויים בהעדפות הצרכנים וטרנד המזון הבריא. עם זאת, עד כה שינויים אלה נעשו לרוב מבלי לעדכן את הצרכנים. דווקא הקמפיין של משרד הבריאות שתקף מוצרים עתירי מלח וסוכר עודד את יצרניות המזון לפרסם את השינויים בהרכבי המוצרים על אריזותיהם במטרה להשיג יתרון על פני המוצרים המתחרים.

 

הפחתת הסוכר הנוכחית היא השנייה שעורכת שטראוס במותג גמדים מאז שהשיקה אותו עבור פעוטות לפני 25 שנה, והיא מגיעה שנתיים לאחר הפחתת הסוכר בגביעים ב־25% ב־2014. המהלך מצטרף ליוזמות דומות שנקטה שטראוס במותג שוקו יטבתה בשנה האחרונה: לפני כשנה הפחיתה החברה את כמות הסוכר במוצרי השוקו מבלי לעדכן את הצרכנים, ככל הנראה מחשש שהמוצר החדש ייתפס כפחות טעים ומכירותיו ייפגעו.

 

כחצי שנה לאחר מכן, במאי האחרון, השיקה החברה את מוצר "שוקו שלי" בבקבוקי ליטר תחת מותג יטבתה, שהציע לצרכנים חלופה של מוצר שוקו לא ממותק. מאז השקת המוצר הגיעו מכירותיו לשליש ממכירות שוקו יטבתה הנמכר באריזות בגודל זהה.

 

 

"מתוך שקיפות ללקוחותינו החלטנו לציין לראשונה את כמות הסוכר המוסף במונחי כפיות על גבי האריזה", אמר מנכ"ל מחלבות שטראוס אלי איצקין. המהלך הוא חלק מאסטרטגיה רחבה להרגיל ילדים ומבוגרים לצרוך מוצרים במתיקות מופחתת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x