$
פרסום ושיווק

זכיינית ערוץ 2 קשת הגישה בקשה לשדר שבעה ימים בשבוע

לאחר שרשת הגישה את אותה הבקשה בשבוע שעבר; כעת הכדור עובר לרשות השנייה שתבחן משפטית את בקשות הזכייניות

אלירן מלכי 08:2401.11.16

זכיינית ערוץ 2 קשת הגישה אתמול לרשות השנייה בקשה רשמית לעבור לשדר שבעה ימים בשבוע, כפי שעשתה רשת בשבוע שעבר. אתמול היה המועד האחרון בו הזכייניות היו יכולות להגיש את הבקשה לרישיון, מאחר והן מחויבות על פי חוק להגיש את הבקשה שנה לפני תום הזיכיון שלהן, שמסתיים ב־31 באוקטובר 2017. כעת הכדור עובר לרשות השנייה, שתבחן משפטית את בקשות הזכייניות על מנת לוודא שהן עומדות בכל הקריטריונים ותבקש מהן השלמות ותיקונים במידת הצורך.

 

לאחר קבלת הרישיון, קשת ורשת יחזיקו ביחד את חברת החדשות למשך שלוש שנים נוספות עד למכירתה, כך שיווצר מצב שיהיו שלושה ערוצים מסחריים (ערוץ 10, קשת, רשת), אך שני ערוצים (קשת ורשת) ישדרו בערוצים שונים את אותה המהדורה.

 

לפי הערכות בשוק, עוגת הפרסום המספיקה לשני ערוצים מסחריים לא תתרחב לכדי הכלה של שלושה ערוצים ותיצור טבעת לחץ על הערוצים עצמם שיאלצו להצטמצם. ערוץ 10 שעבר תהליך התייעלות לא צריך לשנות כמעט דבר בתוכנית העסקית שלו, לעומת זאת קשת ורשת יצטרכו להמציא את עצמן מחדש ולעבור למתכונת רזה יותר של הפקות ממה שיש להן היום. עם זאת, גורמים בשוק אומרים שבמהלך השנה הרבה עוד יכול לקרות, וכי עדיין מתקיימות שיחות בין הזכייניות וערוץ 10 על אפשרויות של איחוד.

 

מנכ"ל קשת אבי ניר. שיחות האיחוד נמשכות מנכ"ל קשת אבי ניר. שיחות האיחוד נמשכות צילום: רונן אקרמן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x