פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

מהרחוב לקניון: אופטיקה הלפרין מחליפה מסגרת

הרשת, שנמנעה מכניסה לקניונים בשל עלויות גבוהות, תפתח בהם 12 סניפים חדשים. "שכר הדירה נגיש יותר", מסביר המנכ"ל יעקב הלפרין

אורנה יפת 12:4006.10.16

בעוד רשתות אופנה מצמצמות נוכחות בקניונים, רשת אופטיקה הלפרין עושה להפך. הרשת שמאז הקמתה פעלה בעיקר באמצעות חנויות רחוב, נכנסה לראשונה לפני שנתיים לקניונים וכעת מתרחבת בהם משמעותית: בשלושת החודשים הקרובים תפתח 12 חנויות חדשות בקניונים בהשקעה של 7.3 מיליון שקל.  

 

 

עם פתיחת החנויות החדשות תכלול הרשת 32 חנויות בקניונים מתוך 144 סניפי הרשת. "עודף שטחי המסחר וריבוי הקניונים יצר מבחינתי הזדמנויות להיכנס לקניונים, בהם הנוכחות שלנו לא גבוהה יחסית, דווקא בתקופה הנוכחית. מחירי השכירויות בקניונים יותר נגישים לשוכרים בשל עודף הקניונים, והקניונים פונים אלינו עם שטחים שמתפנים להם בשל סגירת חלק מחנויות האופנה. מבחינתי זו הזדמנות", מסביר יעקב הלפרין, מנכ"ל הרשת. הלפרין, בניגוד לאירוקה ואופטיקנה, פעלה בעיקר ברחובות הערים, אלא שבשנים האחרונות, בעיקר עם כניסתה המסיבית של רשת קרולינה למקה לקניונים, הפסידה הרשת לקוחות פוטנציאליים בשל הנוכחות הדלה שלה בקניונים והעובדה שהמסחר ברחובות הערים הידלדל. הסניפים שהלפרין פותחת בקניונים יהיו קטנים, על שטח שבין 40 ל־60 מ"ר לחנות.

 

בר רפאלי לקרולינה למקה. ההתרחבות המסיבית גררה את הלפרין פנימה בר רפאלי לקרולינה למקה. ההתרחבות המסיבית גררה את הלפרין פנימה צילום: אייל נבו

 

ענף האופטיקה הפך לענף תחרותי מבעבר עם כניסתן של קרולינה למקה והתרחבות סופר־פארם אופטיק. בראיון שנערך עימו בעבר הודה הלפרין בפני "כלכליסט" כי הכניסה של הרשתות המוזלות מאלצת פתיחה של חנויות גם במקומות שלא נוח לו להקים בהם חנות. "אם סופר־פארם פרוסה על 120 נקודות, אופטיקאים פרטיים פרוסים על 100 נקודות מכירה וקרולינה על עוד עשרות חנויות, נוצר מצב שביחד הם מחזיקים כ־250 נקודות מכירה", אמר הלפרין בראיון, "כדי לתת מענה פתחתי נקודות שבהחלט לא הייתי פותח אלמלא התחרות, כמו קניון עכו של עזריאלי, קניון סירקין של מליסרון או ראש פינה. הרבה יותר נוח לפתוח במרכז ירושלים מאשר בערד ברמה הלוגיסטית".

 

בנוגע לשכר הדירה והסירוב שלו להיכנס לקניונים עד לאחרונה, אמר הלפרין כי "סירבנו מתוך הבנה שלא תהיה ברירה אלא לגלגל חלק מעלות שכר הדירה המפלצתי לתוך המוצר. כאשר המחאה החברתית החלה להשפיע על תחומי החיים בישראל, וגם הבנה של הקניונים שגם רשתות זולות צריכות להיות אצלם ולא רק מותגי־על, החלו הקניונים לחזר על פתחנו. אבל לא ניכנס לקניונים ששכר הדירה בהם עשוי לייקר מוצרים, גם במחיר של פגיעה במכירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x