$
פרסום ושיווק

יוניליוור מאשרת: התגלה זיהום סלמונלה במוצר "כריות נוגט" של תלמה

כך לפי בדיקת המעבדה החיצונית; מקור הזיהום לא ברור בשלב זה, והשמדת הסדרה הנגועה תושלם בראשית השבוע הבא

נורית קדוש 09:3123.09.16

שעות ספורות לאחר שעדכנה על חשש לזיהום בחיידק סלמונלה בדגני הבוקר "כריות נוגט" של תלמה, מאשרות תוצאות המעבדה החיצונית שעורכת בדיקות עבור יוניליוור כי אכן מדובר בזיהום. מיוניליוור נמסר כי "בהמשך להודעה מאמש ולאחר שקיבלנו הבוקר אישור סופי מהמעבדה החיצונית, בסדרת ייצור של מוצר 'כריות נוגט' 750 גרם של תלמה, שיוצרה בתאריכים 18/09/16 עד 20/09/16, נמצא חשש להימצאות סלמונלה. משרד הבריאות עודכן". מדובר ב-52.4 אלף אריזות של המוצר שנמצאות במפעל בערד.

 

 

 

ביוניליוור עדיין לא יודעים מהו מקור הזיהום ונבדקת אפשרות שמדובר בגורם אנושי, כלומר עובדים, או ממקור סביבתי. ביוניליוור טוענים כי האריזות שיוצרו בסדרה זו נתונות בהסגר מלא מרגע ייצורן ולא יצאו לשיווק. כיוון שלפני חודשיים, אז התגלה זיהום בדגני הבוקר של החברה, טענה זו הסתברה כלא נכונה ואריזות נגועות מצאו דרכן לבתי צרכנים, יוניליוור ביצעה הפעם בדיקה פיזית של המשטחים שבהסגר, כולל מדבקות הזיהוי שעליהם והתאמת המדבקות לתכולה. לאחר השלמת כלל הבדיקות, נמצא שכל האריזות שיוצרו בסדרת ייצור זו אכן נמצאות בהסגר והחל נוהל השמדה. השמדת האריזות תושלם בתחילת שבוע הבא.

 

השמדת קורנפלקס נגוע השמדת קורנפלקס נגוע צילום: רפופורט-חברת החדשות הפרטית

 

החברה מסרה אתמול כי המוצרים שכבר שווקו בטוחים לצריכה והוסיפה כי "בעקבות האירוע שהתרחש לאחרונה במפעלנו בערד, הרחבנו את מערך הבקרה והפיקוח, זאת כדי לוודא ששום מוצר לא יגיע אל השוק בטרם קבלת תוצאות מעבדה מיקרוביאליות תקינות. החברה פועלת על פי הנחיות משרד הבריאות ועל פי הסטנדרטים המחמירים של יוניליוור העולמית, כדי להבטיח שכל מוצריה יגיעו למדפים לאחר בדיקות איכות קפדניות ושהם תקינים ובטוחים לצריכה".

 

 

 

פרטי הסדרה המיועדת להשמדה:

 

כריות נוגט 750 גרם:

ת. יצור - 18/09/16 - תוקף - 13/09/17- קו אריזה D

ת. יצור – 19/09/16 - תוקף - 14/09/17 - קו אריזה D

ת. יצור – 20/09/16 - תוקף - 15/09/17 – קו אריזה D

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x