פרסום ושיווק

שוב חשש לסלמונלה ביוניליוור: הפעם בדגני הבוקר "כריות נוגט"

כחודשיים לאחר שנחשף כי הסתירה זיהום סלמונלה בדגני בוקר של תלמה, מתמודדת החברה עם חשש לזיהום נוסף במפעל בערד; החברה מסרה כי כל המוצרים שכבר שווקו עברו בדיקות ובטוחים לצריכה

נורית קדוש 22:1722.09.16

פחות מחודשיים אחרי שנחשף כי הסתירה זיהום סלמונלה בדגני בוקר תלמה, מתמודדת יוניליוור עם חשש לזיהום נוסף במפעל בערד.

 

 

 

בסדרת ייצור של מוצר דגני הבוקר "כריות נוגט" של תלמה, שיוצרה בתאריכים 18/09/16 עד 20/09/16, התקבלה אינדיקציה ראשונית להימצאות סלמונלה. בסך הכל מדובר ב-52.4 אלף אריזות ב-146 משטחים בסדרה המדוברת. התוצאה הסופית תתקבל רק מחר בבוקר (ו'), אך בחברה טוענים כי המוצרים שכבר שווקו - בטוחים לצריכה.

 

החשש לזיהום עולה ימים ספורים לאחר שמשרד הבריאות החזיר למפעל דגני תלמה בערב את תקן האיכות gmp בטענה כי הליקויים במפעל תוקנו.

 

השמדת הקורנפלקס המזוהים השמדת הקורנפלקס המזוהים צילום: רפופורט-חברת החדשות הפרטית

 

בחברה טוענים כי האריזות שיוצרו בסדרה זו נתונים בהסגר מלא מרגע ייצורם ולא יצאו לשיווק. בשונה מהפעם שעברה, הפעם החברה ביצעה בדיקה פיזית של המשטחים שבהסגר, כולל מדבקות הזיהוי שעליהם והתאמת המדבקות לתכולה. לאחר השלמת כלל הבדיקות, נמצא שכל האריזות שיוצרו בסדרת ייצור זו אכן נמצאים בהסגר. מרגע קבלת התוצאה הסופית מחר בבוקר, ובמקרה שתצביע על הימצאות סלמונלה, יוחלט על נוהל השמדה, שצפויה להסתיים בתחילת השבוע הבא.

 

 

 

החברה ביקשה להבהיר שכל המוצרים ששווקו ונמצאים על המדפים - עברו בדיקות ובטוחים לצריכה.

 

מיוניליוור נמסר כי "בעקבות האירוע שהתרחש לאחרונה במפעלנו בערד, הרחבנו את מערך הבקרה והפיקוח, זאת כדי לוודא ששום מוצר לא יגיע אל השוק בטרם קבלת תוצאות מעבדה מיקרוביאליות תקינות. החברה פועלת על פי הנחיות משרד הבריאות ועל פי הסטנדרטים המחמירים של יוניליוור העולמית, כדי להבטיח שכל מוצריה יגיעו למדפים לאחר בדיקות איכות קפדניות ושהם תקינים ובטוחים לצריכה".

 

פרטי הסדרה:

ת. יצור - 18/09/16 - תוקף - 13/09/17- קו אריזה D

ת. יצור – 19/09/16 - תוקף - 14/09/17 - קו אריזה D

ת. יצור – 20/09/16 - תוקף - 15/09/17 – קו אריזה D

בטל שלח
    לכל התגובות
    x