$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

שילב סוגרת את הרשת המוזלת בייבי קלאב

רשת מוצרי התינוקות תסב את סניפי המותג בייבי קלאב לחנויות שילב, למעט אחד שעשוי להיסגר בעתיד. "לא היה למותג יתרון בשוק הדיסקאונט", אומרים בענף

אורנה יפת 07:2222.09.16

שילב יוצאת מתחום הדיסקאונט. ל"כלכליסט" נודע כי רשת מוצרי התינוקות סוגרת את תת־הרשת בייבי קלאב, שאותה רכשה לפני כשנה וחצי בלבד. בייבי קלאב מונה כיום ארבעה סניפים בפתח תקווה, ראשון לציון, אשדוד ונתיבות. על פי התכנון, חנויות הרשת בפתח תקווה ובנתיבות יוסבו לסניפי שילב והחנות בראשון לציון תהפוך לחנות שילב עודפים. בשלב זה תמשיך לפעול רק החנות באשדוד, אך לפי הערכות היא תיסגר בעתיד הקרוב בשל העובדה שבצמוד לה פועלת חנות של שילב.

 

שילב רכשה את בייבי קלאב כשפעלה עם סניף אחד בפתח תקווה, בינואר 2015, מידי הבעלים, משפחת סופר. החנות הגדולה בצומת סגולה מכרה חבילות לידה, עגלות ושלל מוצרי תינוקות. מטרת הרכישה היתה להיכנס לתחום חנויות הדיסקאונט למוצרי תינוקות, שהולך ומתחזק על ידי המתחרות הדומיננטיות של שילב, בייבי סטאר ומוצצים, בעיקר לאחר המחאה החברתית. התוכניות העסקיות של שילב היו להקים תחת המותג בייבי קלאב עשרה סניפים. בפועל, נפתחו עוד שלושה סניפים מלבד הסניף המקורי בהשקעה של מיליוני שקלים, ובהם הועסקו עשרות עובדים בשתי משמרות. הסניפים של בייבי קלאב נפתחו בסמוך לסניפי המתחרות, והמוצרים נמכרו במחיר נמוך בכ־25% משילב עצמה.

 

סניף בייבי קלאב בראשון לציון. יצר משבר זהות סניף בייבי קלאב בראשון לציון. יצר משבר זהות צילום: דנה קופל

 

שילב סובלת מתדמית של רשת יקרה ולכן ניסתה להשתלב במגמה של חנויות הדיסקאונט. אלא שנראה שיותר מאשר התנגחה במתחרות ללא הצלחה, בייבי קלאב התנגחה דווקא בשילב, יצרה תחרות מבית והובילה למשבר זהות בין שתי הרשתות שנמצאות תחת בעלות משותפת של משפחת אורן. משבר הזהות היה בעייתי עד כדי כך שמוכרים ברשת בייבי קלאב הסתירו מפני הלקוחות את העובדה כי הרשת נמצאת בבעלות שילב.

 

בענף התינוקות אומרים כי בייבי קלאב היתה "בן חורג" של שילב. "כשיש לך עסק כמו שילב שעובד בשיטה מסוימת, מותג כמו בייבי קלאב היה עבורו בן חורג שהוא לא ידע איך לטפל בו", אומר גורם בענף. "הם לא באמת יכלו להקים ולהחזיק רשת מוזלת. זה היה אולי מוזל לעומת שילב, אבל לא ביחס לכל השוק. בשילב אתה לפחות יוצא עם הרגשה טובה, שלקחו לך את הכסף אבל קנית בשילב. לבייבי קלאב לא היה שום יתרון בשוק".

 

 

הבעלים של שילב שושי ואיציק אורן. בתחילה חשבו לפתוח 10 סניפים הבעלים של שילב שושי ואיציק אורן. בתחילה חשבו לפתוח 10 סניפים

 

מרשת שילב נמסר כי מתוך שיקולים עסקיים ומתוך רצון להעמיק את פעילותה ופריסתה בכל חלקי הארץ, הוחלט כי שתי חנויות בייבי קלאב בסגולה (פ"ת) ובנתיבות יעברו הסבה לחנויות שילב. חנות בייבי קלאב ראשון לציון תוסב לחנות עודפים שילב ואילו חנות אשדוד – תישאר תחת מותג בייבי קלאב. "אנו בטוחים כי המהלך ישרת נאמנה את כלל הלקוחות של רשת שילב ובייבי קלאב כאחד", נמסר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x