$
פרסום ושיווק

מועצת הכבלים והלוויין קנסה את HOT ו-yes ב-400 אלף ש'

חברות הכבלים והלוויין לא עמדו בכללי החסויות בחלק מערוצי הספורט. סלקום TV לא נקנסה מאחר ושידוריה עוברים דרך האינטרנט והיא אינה מפוקחת תחת המועצה

אלירן מלכי 15:4211.08.16

מועצת הכבלים והלוויין הטילה קנס של 403 אלף שקל על חברות הכבלים והלוויין בעקבות אי עמידה בכללי החסויות בחלק מערוצי הספורט. ערוצי הספורט של חברת RGE (ספורט 5) וחברת צ'רלטון (ספורט 1 וספורט 2) שידרו חסויות בניגוד לכללים הקובעים כי החסות תופיע בתור שקופית ללא ציון השם המסחרי של המוצר או השירות וללא תיאור איכותי השוואתי למוצרים אחרים. המועצה קונסת את חברות הכבלים והלוויין מאחר והם נמצאים תחת סמכותה. סלקום TV לא נקנסה מאחר והשידורים שלה עוברים דרך האינטרנט והיא לא נמצאת תחת פיקוחה של המועצה.

 

בחודש מאי האחרון שלחה יו"ר המועצה, יפעת בן חי שגב, מכתב ל-yes ו-HOT והבהירה כי החוק אוסר עליהן לשדר פרסומות. על אף התרעת המועצה, ערוצי הספורט, דרך הכבלים והלוויין, המשיכו לעבור על כללי החסויות ועל כך הן נקנסו. כל קבוצת ערוצי ספורט נקנסה ב-100,800 שקל לכל גוף משדר.

 

 

יו"ר המועצה, יפעת בן חי שגב, אמרה בתגובה "פרסומת בכבלים ובלוויין אסורה, ועל החסויות שניתן לערוצי הספורט יש כללים ברורים, כללים שנקבעו על מנת לעודד שידורי ספורט שאילולא החסויות לא היו משודרים. חריגה מהכללים משמעה הפרה הן של החוזה מול הצופה המשלם דמי מנוי על מנת לצפות בתוכן נקי מפרסומות, והן הפרה של האיזון בשוק הטלוויזיה המסחרית שקבע חלוקה בין ערוצים המתבססים על הכנסות מדמי מנוי ובין ערוצים המתבססים על הכנסות מפרסומות. אני מתריעה כי ככל שההפרות יימשכו המועצה לא רק שומרת לעצמה את הזכות להטיל עיצומים כספיים נוספים בסכום מוגדל, אלא אף לדון בכלל התנאים המפורטים באישורי הערוצים הרלוונטיים". מHOT וyes טרם נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x