$
פרסום ושיווק

צ'רלטון לא תוכל לשדר את ספורט 3 וספורט 4 לפני הסדר עם מועצת הכבלים

החברה, המשדרת את ספורט 1 וספורט 2 בתשלום ב-yes וב-HOT צריכה להבטיח שלא תהיה זליגה של תכנים מהערוצים הקיימים שלה לערוצים החדשים

אלירן מלכי 16:3704.08.16

מועצת הכבלים והלוויין הודיעה היום (ה') כי חברת צ'רלטון, המשדרת את ערוצי הספורט בתשלום ב-yes וב-HOT (ספורט 1 וספורט 2), לא תוכל לעלות את הערוצים הנוספים שהיא ביקשה (ספורט 3 וספורט 4) בטרם תגיע להסדר מול המועצה ולפיו לא תהיה זליגה של תכנים מהערוצים הקיימים שלה לערוצים החדשים.

 

 

החלטת המועצה באה בעקבות חששות שעלו לאחרונה בין חברי המועצה לפיה צ'רלטון מתכוונת לשלב בערוצים החדשים שלה תכנים מערוצים קיימים ובכך לאלץ את המנויים לרכוש בנוסף לחבילת ספורט שהם רכשו, גם את חבילת הספורט המורחבת. 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: איי אף פי

 

בשנה האחרונה צ'רלטון רכשה מחדש זכויות שידור במחירים גבוהים יותר, מה שאילץ אותה להתמודד עם החזר גבוה של השקעות. בצ'רלטון החליטו להוסיף עוד שני ערוצים ובכך להגדיל את ההכנסות.

 

בחודש האחרון ניהלה יו"ר המועצה, יפעת

בן חי שגב, מגעים עם החברות HOT ו-yes וצ'רלטון במטרה להגיע למתווה מוסכם על תוכן הערוצים החדשים בתשלום. המגעים בין בן חי שגב לצ'רלטון עלו על שרטון לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה על תוכן הערוצים החדשים ובן חי שגב החליטה להחזיר את נושא הערוצים הנוספים שאושרו לדיון חוזר במועצה.

 

המועצה המליצה לשר התקשורת וראש הממשלה בנימין נתניהו, לבחון שילוב פרסומות בערוצי הספורט במטרה לסייע לערוצי הספורט להתמודד עם העלייה הדרמטית במחירי זכויות השידור. נ

 

כון להיום מותר לשדר חסויות בערוצי הספורט בתנאים מסוימים, אך במידה וההמלצה תתקבל, ובהתחשב בכך ששוק הפרסום לא גדל אלא זולג החוצה מהערוצים המסחריים לפלטפורמות אחרות, זו תהיה עוד פגיעה בערוצים המסחריים המתלוננים כבר כיום על קושי לשרוד. בנוסף, המועצה ממליצה לשרי התקשורת, האוצר והספורט, לבחון מחדש את הגדלת תקציב הספורט של תאגיד השידור הציבורי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x