$
פרסום ושיווק

קסטרו חידשה המגעים לשותפות בהודיס, קרולינה למקה וטופ טן

אם העסקה תצא לפועל, קסטרו צפויה לרכוש בשלב ראשון עד 25% מקבוצת הודיס - ללא אורבניקה ואקססוריז; תקבל אופציה להגדיל את האחזקות ל-50%

אורנה יפת 22:3820.07.16

קבוצת קסטרו חידשה את המגעים להיכנס כשותפה בקבוצת הודיס. המגעים שהחלו לפני שלוש שנים, לא הובילו לכדי עסקה אך מאז מנהלים גבי רוטר, מבעלי קסטרו, ויוסי גביזון השותף המוביל והדומיננטי בקבוצת הודיס, פגישות אחת לשבועיים. בין הצדדים גם מתקיימת פעילות עסקית משותפת והם מייעצים אחד לשני.

 

עסקת רכישת המניות על ידי קסטרו נמצאת כל העת על השולחן ולאחרונה שוב התנהלו מגעים מתקדמים בין הצדדים.

 

אם הפעם תצא העסקה לפועל, קסטרו צפויה לרכוש בשלב ראשון עד 25% מקבוצת הודיס שכוללת את הרשתות הודיס, קרולינה למקה וטופ טן. העסקה לא כוללת את רשת האופנה החדשה אורבניקה. בנוסף, תהיה לקסטרו האופציה להגדיל את האחזקות בקבוצה עד 50% בשלב שני.

 

יוסי גביזון יוסי גביזון צילום: Shooka Cohen

 

שווין של הרשתות הודיס, קרולינה למקה וטופ טן מוערך בכ-400 מיליון שקל והן הרוויחו ב-2015 כ-70 מיליון שקל. קבוצת הודיס כולה, שכוללת גם את מותג האופנה המוזל אורבניקה שמפעיל חמש חנויות וכן את רשת אקססורייז שרכשה הקבוצה מפישמן רשתות, מגלגלת על פי ההערכות מחזור מכירות שנתי של כ-600 מיליון שקל. הקבוצה מפעילה כ-220 סניפים של כלל הרשתות שבבעלותה.

 

גורמים המקורבים לקבוצת הודיס אמרו כי היו בעבר מגעים רציניים בין הצדדים וזו כבר פעם שנייה שמתנהלים מגעים מתקדמים, אך חתימה על עסקה לא צפויה בימים הקרובים.

 

לפני שלוש שנים ניהלה קסטרו מגעים לרכישת 50% מקבוצת הודיס לפי שווי של 200 מיליון שקל. מאז הוכפל השווי של הקבוצה וגם מחזור המכירות שלה גדל משמעותית כתוצאה מהגדלת מספר הסניפים, פתיחת רשת אורבניקה, היציאה של קרולינה למקה לחו"ל ורכישת הפעילות של אקססורייז.

 

שני הצדדים סירבו להגיב. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x