שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

תאגיד חדש, הרגלים ישנים: כך מגייס מנכ"ל השידור הציבורי טאלנטים בעשרות אלפי ש'

לפי בכיר באוצר מנכ"ל התאגיד החדש שעומד לקום על חורבותיה של רשות השידור, אלדד קובלנץ, מפזר את כספי הציבור בפזרנות שמזכירה את ימיה האפלים הרשות הישנה: "הם שוכחים שמדובר בכספי ציבור"

אלירן מלכי ועמרי מילמן 07:1011.07.16

משרד האוצר בודק את ניהול הכספים בתאגיד הציבורי החדש, ובמיוחד את ההצעות "המופרזות ומופרכות" כלשונו של בכיר באוצר, לעיתונאים בכירים מהערוצים המסחריים ומהעיתונות הכתובה. לפי הבכיר באוצר, תאגיד השידור הציבורי החדש, שעומד לקום על חורבותיה של רשות השידור, מפזר את כספי הציבור בפזרנות שמזכירה את ימיה האפלים הרשות הישנה: "הם שוכחים שמדובר בכספי ציבור, לא בכסף פרטי שלהם. לא ייתכן שאלדד קובלנץ יסתובב עם פנקס צ'קים ללא הגבלה, שלא ברור מי אישר את גודלו והיקפו".

 

לפי בכירים בתאגיד, האוצר אישר עשרות תקנים בעלות של כ־50-40 אלף שקל כל אחד. מדובר בכ־40 תקנים כאלה. במשרד האוצר בודקים עכשיו "מי נתן את ההוראה" שמאפשרת לראשי התאגיד, וקובלנץ בראשם, להציע תנאים מפליגים, שבכירים רבים במשרד האוצר עצמו לא זוכים להם. באוצר בודקים גם מדוע החוזים לא מוצעים תחילה לבכירי הרשות העומדים להיפלט ממקום עבודתם, לפני שהם מוצעים לבכירים בערוצים המסחריים ובעיתונות הכתובה.

 

ככל הידוע, הממונה על השכר במשרד האוצר קובי אמסלם, שפרש לאחרונה מתפקידו, אישר בעבר מסגרת תקציבית לבכירים וטאלנטים, ואולם לא היה מודע לפרטיה ולא אישר אותם. לפי מקור בכיר, גם שר האוצר משה כחלון לא היה מודע להצעות המנופחות של התאגיד. "כשהערוצים המסחריים והעיתונות הכתובה במשבר כלכלי, זה בדיוק הזמן להגדיל את הצרות שלהם", אמר הבכיר.

 

מהתאגיד נמסר בתגובה: "לא ידוע לנו על בדיקה כזו. התאגיד נחוש למלא את חוק השידור הציבורי ולשנות מהיסוד את תרבות הניהול, העבודה וחגיגות השכר שהיו ברשות השידור הישנה, ולא ייכנע ללחצים של עובדים כאלה ואחרים המנהלים משא ומתן על שכרם באמצעות התקשורת. כללי השכר של התאגיד הוגדרו יחד עם הממונה על השכר. רק 15-10 יקבלו חוזי טאלנט ברמות הגבוהות. זה לא מופרז ונעשה באישור הממונה".

 

ממשרד האוצר לא נמסרה תגובה.

 

משרדי התאגיד החדש משרדי התאגיד החדש צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x