שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מנכ"ל קבוצת נגב עמרי לוטן עוזב אחרי שנה

זאת, על רקע חילוקי דעות עם מנכ"ל החברה־האם אפריקה תעשיות יקי ודמני. ללוטן לא ימונה מחליף, וודמני ישמש במקביל לתפקידו גם כמנכ"ל נגב

אורנה יפת 08:2507.07.16

שנה לאחר שמונה לתפקיד מנכ"ל קבוצת נגב, עמרי לוטן מסיים את תפקידו. העזיבה מתבצעת על רקע חילוקי דעות עם יקי ודמני, שהחל לכהן כמנכ"ל אפריקה תעשיות, החברה־האם, לפני ארבעה חודשים. ללוטן לא ימונה מחליף, וודמני ישמש במקביל לתפקידו גם כמנכ"ל נגב.

 

בין ודמני ללוטן התעוררו חילוקי דעות בכל הנוגע לדרך ניהול החברה ולעובדה כי קבוצת נגב המגלגלת כ־800 מיליון שקל, לא הצליחה לעבור לרווחיות תחת ניהולו של לוטן. על פי ההערכות בענף, ודמני שבעברו היה בתפקידי ניהול בחברות

תעשייתיות וקמעונאיות כגון עלית, טמפו, אייס קנה ובנה ואלקטרה מוצרי צריכה, דרש מעבר מהיר לרווחיות, בעוד ללוטן, ששימש קודם לכם משנה למנכ"ל אסם ובעל התמחות בתחום השיווק, היו תוכניות שלא תאמו את דעתו של ודמני. לוטן מונה למנכ"ל נגב ביוני 2015, חודשיים וחצי לאחר שאפריקה תעשיות פיטרה את מנכ"לה אבי מוטולה בעקבות חשד לאי סדרים.

 

אפריקה תעשיות מפעילה שלוש רשתות קמעונאיות שמונות יחד 17 סניפים: נגב קרמיקה, סופק קרמיק וחנות אחת של מותג היוקרה ויה ארקדיה. אפריקה תעשיות סיימה את שנת 2015 עם הפסד כספי של 159 מיליון שקל, כפול מההפסד שצברה בשנת 2014. הרווח הגולמי של החברה נשחק ב־15% ל־367 מיליון שקל. לאחר פיטורי מוטולה, סגרה החברה חמישה סניפים של נגב קרמיקה וסופר קרמיק, סניף נוסף של ויה ארקדיה ופיטרה כ־90 עובדים.

 

יקי ודמני יקי ודמני צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x