$
פרסום ושיווק

צ'רלטון תרחיב את החבילות ואת מחירן

החברה תבקש להקים עוד שני ערוצים בתשלום נוסף, וכך תוכל לעקוף את הבטחת שר התקשורת ולמעשה תייקר את חבילות הספורט. בערוצים היא צפויה לשדר תוכן חדש

מאיר אורבך 08:5430.06.16

צופי הכדורגל עלולים בקרוב לשלם יותר. מועצת הכבלים והלוויין תדון היום בבקשת חברות הכבלים HOT ו־yes להוסיף שני ערוצי ספורט חדשים של חברת צ'רלטון. שני ערוצי הספורט החדשים יתווספו לערוצים הקיימים שכבר יש לצ'רלטון, ספורט 1 וספורט 2. צ'רלטון מחזיקה בזכויות שידור רבות ולא פעם המשחקים שלה מצטלבים זה עם זה, מה שמאלץ אותה לוותר על שידור ישיר של משחק מסוים ולהעבירו דרך האתר שלה.

 

yes ו־HOT עדיין לא הגישו באופן רשמי בקשה לתוספת מחיר על הערוצים החדשים למועצת הכבלים והלוויין, אבל על פי ההערכות יציעו החברות מחיר נפרד עבור שני ערוצים או חבילה שכוללת את הערוצים החדשים והישנים. כך למעשה יוכלו לעקוף את הבטחת ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו בעבר, שהצהיר שלא ייתן שמחירי חבילות הספורט יעלו. בדרך זאת מחירי החבילה לא עולים, אלא פשוט מתווספים ערוצים בתשלום.

מכבי ת"א נגד מכבי חיפה מכבי ת"א נגד מכבי חיפה צילום: ראובן שוורץ

 

המחיר שאותו יבקשו לאשר חברות הטלוויזיה הוא כ־100 שקל לארבעת הערוצים של צ'רלטון, או 66 שקל לשני ערוצים, המחיר הקיים, וייתכן כי כך יתקבל אישור להוספת התשלום החדש. במועצה אישרו כי יתקיים דיון על הוספת הערוצים אך לא פירטו לגבי הבקשות למחיריהם.

 

בערוצים החדשים צפויה צ'רלטון לשדר תוכן חדש בלבד ולא תהיה זליגת תכנים מהערוצים הקיימים. צ'רלטון עדיין לא חשפה איזה תוכן היא מייעדת לערוצים החדשים, אבל לא מן הנמנע שהיא תציע שם ליגות כדורגל נוספות, כאשר מוקד חדש נוסף לצופה הישראלי והוא הליגה הסינית בעקבות חתימת ערן זהבי. כיום מחזיקה צ'רלטון בין היתר בזכויות השידור של ליגת־העל הישראלית בכדורגל, שעליהן שילמה בסוף שנת 2015 סכום אסטרונומי של 126 מיליון שקל, מתוך מה שהוערך אז רצון לחסום את כניסת המתחרה החדשה פרטנר, שביקשה לרכוש חבילת ספורט, לשוק הטלוויזיה.

 

כמו כן מחזיקה צ'רלטון בזכויות השידור בכדורגל של הליגות האנגלית, הגרמנית, האיטלקית, הברזילאית, הארגנטינאית, האירופית, זכויות שידור של משחקי גביע באירופה, הליגה הספרדית בכדורסל, ליגת האתלטיקה הבינלאומית, קרבות אגרוף ועוד. בצ'רלטון סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x