שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

משרד התקשורת מאשר לפרטנר ולסלקום להשקיע במיזם הסיבים האופטיים

המשרד בירך על פנייתה של פרטנר בבקשה לפרוס סיבים אופטיים על גבי התשתית של בזק, והודיע כי חברות התקשורת יוכלו להתמודד על בעלות המיזם של חברת החשמל

אלירן מלכי 16:2921.06.16

משרד התקשורת הודיע היום (ג') כי הוא מאשר לחברות התקשורת להתמודד על בעלות מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל (IBC). בהודעתו בירך המשרד את פניית פרטנר הבוקר בבקשה לפרוס סיבים אופטיים על גבי התשתית של בזק.

 

 

עד כה, חברות התקשורת לא הורשו לקחת חלק במיזם הסיבים האופטיים ונאלצו להמציא את עצמם מחדש אל מול בזק אך כעת, לאחר שמשרד התקשורת נתן אור ירוק (שמשמעותו שינוי חקיקה המאפשר בעלות של חברות התקשורת במיזם הסיבים), נראה כי הגזרה צפויה להתחמם.

 

 

מימין איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר ומנכ"ל סלקום ניר שטרן. יוכלו להתמודד על בעלות מיזם הסיבים מימין איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר ומנכ"ל סלקום ניר שטרן. יוכלו להתמודד על בעלות מיזם הסיבים צילום: אוראל כהן, סיון פרג'

 

עם זאת, משרד התקשורת חושש כי לאחר שפרטנר הודיעה כי גיבשה תוכנית עצמאית לפריסת סיבים אופטיים, סלקום תלך בעקבותיה ומיזם הסיבים האופטיים, שהמדינה השקיעה בו כל כך הרבה מאמצים ומשאבים מאז הגיח לעולם לראשונה לפני מספר שנים, ייסגר וכל ההשקעות בו יירדו לטימיון. מצד שני, גם המשרד מבין כי יכול להיות שפרטנר מנסה לשפר עמדות אל מול מיזם הסיבים האופטיים.

 

ממשרד התקשורת נמסר כי "המשרד נתן אישור לחברות תקשורת חסרות תשתית (סלקום ופרטנר) להתמודד על השקעה בחברת IBC. כל המהלכים האמורים נועדו לפתוח את השוק הקווי (בו חברת בזק מהווה מונופול) לתחרות, וזאת תוך מתן דגש על שדרוג תשתיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x