שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

אייפקס רוכשת 50% מרשת האופנה רנואר - לפי שווי של 360 מיליון שקל

בכוונת זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל להיות מעורבת בניהול החברה - במטרה לקצר את פרק הזמן שבין העיצוב של פריטי האופנה לייצורם ולהגעתם לחנויות - לכשבועיים-שלושה

נורית קדוש 19:5205.06.16

בתום מו"מ שנמשך כשנה, צפויה קרן אייפקס לחתום בימים הקרובים על הסכם לרכישת 50% מרשת האופנה רנואר שבשליטת (90%) יוסי ברוש ואלי ברקוביץ' ומנכ"ל החברה סרג' דרעי (10%), לפי שווי של 360 מיליון שקל. באייפקס מעריכים כי לענף האופנה יש פוטנציאל צמיחה משמעותי ותחת ניהול נכון, ניתן יהיה להעלות את שווי החברה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל להיות מעורבת בניהול החברה, מתוך מחשבה שבאמצעות מעבר לייצור מהיר ולסחר אלקטרוני, ניתן יהיה לשפר את ביצועי הארגון. הכוונה היא לקצר את פרק הזמן שבין העיצוב של פריטי האופנה לייצורם ולהגעתם לחנויות לכשבועיים-שלושה. מהלך זה מאפשר לחדש את מראה החנות על בסיס יום-יומי ולעודד כחזרת לקוחות לסניפים.

 

קבוצת רנואר הוקמה ב-93' על ידי ברקוביץ' וברוש, וב-94' הצטרף אליהם דרעי המשמש כיום גם כמנכ"ל. מדובר באחת מקבוצות קמעונאות האופנה הגדולות בישראל, המפעילה כ-125 סניפים של רשתות האופנה של המותגים רנואר ו-Twentyfourseven. מרבית נקודות המכירה אותן מפעילה הקבוצה כיום הן חנויות בבעלות הפועלות לצדו של מערך זכיינות המאפשר את הרחבת הפעילות הקמעונאית בפורמטים שונים. מותגי הקבוצה הפונים לקהלי מטרה ופלחי שוק שונים מאפשרים לה לתת מענה לצרכים שונים בתחומי הביגוד, ההנעלה ואביזרי האופנה.

 

חנות של רנואר חנות של רנואר צילום: ישראל יוסף

 

מטה רנואר ממוקם בראשון לציון, ועתיד לאכלס את המרכז הלוגיסטי החדש שלה בחודשים הקרובים. הקבוצה מעסיקה כ-1,300 עובדים, מתוכם כ-300 במטה ובמרכז הלוגיסטי, והיתר בנקודות המכירה הפרוסות ברחבי הארץ.

 

באפריל אשתקד רכשה אייפקס ישראל את השליטה בחברת ההסעדה שולץ לפי שווי של כ־200 מיליון שקל. העסקה התרחשה כשבועיים לאחר האקזיט המרשים בתנובה, שבו מכרה קרן אייפקס בישראל את מניותיה בחברה לברייט פוד הסינית.

 

מאייפקס ישראל לא נמסרה תגובה.

 

מרנואר נמסר: "כפי שמספר פעמים פניתם בנושא זה גם הפעם רנואר, כרשת קמעונאית אופנה מובילה, בוחנת מפעם לפעם הזדמנויות עסקיות המובאות לשולחנה ואין בבחינה זו כדי להצביע על כוונתה או רצונה לבצע עסקה כלשהי. אם וכאשר תתקבל החלטה, שכאמור זו רחוקה עד מאוד מלהתקבל, נתוניה הכספיים המדויקים והנכונים של החברה יתפרסמו בהתאם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x