$
פרסום ושיווק

נדחו בקשות רמי לוי ובן משה להציג את הצעות הרכישה שלהם למגה באסיפת הנושים

השופט אילן שילה כתב בהחלטתו, "לא מצאתי ממש בטענות לשנות מהחלטתי ושיקול דעת הנאמנים מקובל עלי". במקביל מבקשים חלק מעובדי הרשת תנאים לתמיכתם בהסדר הנושים של מגה. לדבריהם, יתמכו בהסדר אם יקבלו את מלוא הסכום שהיה משולם להם במסגרת פירוק

זוהר שחר לוי 14:4125.05.16
בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד דחה היום (ד') את הבקשות של רמי לוי ושל מוטי בן משה להציג את הצעות הרכישה שלהם לרשת מגה באסיפת הנושים לצידה של ההצעה הזוכה של יינות ביתן. "לא מצאתי ממש בטענות לשנות מהחלטתי ושיקול דעת הנאמנים מקובל עלי", כתב השופט אילן שילה בהחלטתו.

  

בשבוע שעבר קבע השופט שילה בתום דיון ארוך כי רשת מגה תימכר לידי יינות ביתן בכפוף לאישור אסיפת נושים ולאישורה של הממונה על ההגבלים העסקיים.

 

רמי לוי, שבתום אותו הדיון הציע להעלות את הצעת הרכש שלו כך שתעקוף את זו של יינות ביתן ב-100 מיליון שקל, פנה לבית המשפט בעקבות החלטת השופט וביקש כי הצעתו תוצג גם היא באסיפת הנושים וכי תיבחן על ידי רשות ההגבלים העסקיים.

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: אוראל כהן ויובל חן

 

מוטי בן משה, גם הוא בין המציעים לרכישת הרשת, פנה תחילה בערעור לבית המשפט העליון שנדחה, ובהמשך הגיש בקשה נוספת לבית המשפט המחוזי מרכז ובה הוא מציע לשפר את הצעתו גם כן, ולהפחית מהתנאים שהציב.

 

לבקשות של לוי ובן משה הצטרפו שתי נושות – חברת בסס"ח, החברה הישראלית לביטוחי אשראי, וחברת אמות השקות המשכירה נכסים לחברה.

 

"הצעת רמי לוי להגדיל את סכום התמורה מגלה טפח ומכסה טפחיים", כתב השופט שילה בהחלטתו. "ברור לכל כי הממונה תדרוש הפחתה במספר הסניפים שיימכרו לרמי לוי, אך על פי הצעתו המפורטת, הפחתת סניפים תגרור אחרי הפחתה בתמורה בסכום של 3 מיליון שקלים לכל סניף (עד למקסימום של 50 מיליון שקלים)". אולם, לפי הנאמנים, הממונה תדרוש הפחתה של לפחות 17 סניפים וכבר בכך יש כדי להפחית את עודף התמורה במחצית.

 

"החשש מאי אישור המכירה לרמי לוי קיים", הוסיף השופט. "ואף על פי שרמי לוי ידע עליו עוד בטרם הגיש הצעתו, הוא לא קידם עניין זה אצל הממונה, ואיני סבור כי על בית המשפט להורות לממונה להמציא חוות דעת גם על הצעתו".

 

באשר לבן משה, מציינת ההחלטה כי כבר השמיע את טענותיו, גם בבית המשפט העליון, ואין זו אלא בחינה חוזרת של טענותיו. גם באשר להצעתו להגדיל את סכום התמורה בכ-30 מיליון שקל, אומר בית המשפט כי אין בכך משום שיפור של ממש על פני הצעת יינות ביתן, המצדיק שינוי בהחלטה "ובוודאי שלא כן כאשר השיפור מוצע לאחר הדין, שבא אפשרתי לבן משה לשפר את הצעתו, והוא בחר שלא לעשות כן".

 

במקביל מבקשים חלק מעובדי הרשת, המיוצגים על ידי עו"ד אופיר רונן, תנאים לתמיכתם בהסדר הנושים של מגה. בין היתר, מציינים העובדים כי יתמכו בהסדר הנושים אם במסגרתו הם יקבלו את מלוא הסכום שהיה משולם להם במסגרת פירוק. בנוסף, מבקשים העובדים כי שכר הטרחה של הנאמנים לא יופחת מהתשלומים המגיעים לעובדים. העובדים מבקשים להסדיר את התנאים גם לעובדים שפוטרו וכן כי החוב לקרנות הפנסיה שלהם יפרע במלואו. תנאי נוסף הוא כי הסדר הנושים לא יגרע מזכותם של העובדים לקבל מאלון ריבוע כחול את הכספים המגיעים להם שלא צפויים להתקבל דרך ההסדר.

 

נחום ביתן מנכ"ל ובעלים רשת יינות ביתן: "יצאנו מחוזקים מהחלטתו של שופט בית המשפט המחוזי שמאשרת את מכירת רשת מגה לרשת יינות ביתן. הדרך ארוכה ומאתגרת, אני מאמין שנצמח מרכישת רשת מגה ואתנו הספקים שהם שותפים שלנו לדרך. כפי שצמחנו מקניית רשת כמעט חינם ועמנו הספקים והצרכנים שמקבלים מענה מצוין. רשת קמעונאית שניה ויציבה תתרום לכולם, לעובדים, לספקים ובראש ובראשונה לצרכנים שיצאו נשכרים מהפעלת הרשת על ידינו. כולי תקווה שמחר עם סיום אסיפת הנושים נוכל להמשיך בנחישות ובשיתוף עם עובדי מגה בעבודה להפעלת הרשת וצמיחתה המחודשת".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x