$
פרסום ושיווק

מה נשתנה: הקניונים מדווחים על עלייה של עשרות אחוזים במכירות פסח

קבוצות הקניונים מדווחות על חג יוצר דופן מבחינת מכירות ומספר מבקרים ועל עלייה של 65% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה

אורנה יפת 09:1501.05.16
פסח עשה טוב לקניונים. "החג הזה היה יוצא דופן מבחינת מכירות ומבקרים בקניונים. בשבוע שלפני פסח בהשוואה לתקופה מקבילה שנה שעברה נרשמה עלייה של 65% במכירות בקניוני עזריאלי, והמגמה נמשכה גם בחול המועד", אמר ל"כלכליסט" ארנון תורן, מנכ"ל קניוני עזריאלי. "בחול המועד יש עלייה גבוהה בפדיון היומי למ"ר בקניון עזריאלי תל אביב, שהגיע ל־180 שקל למ"ר, לעומת 125-130 שקל ביום רגיל". חלק מהעלייה ניתן לייחס להגדלת שטחי המסחר של קניוני עזריאלי, שהוסיפו קומה בקניון אילון ופתחו קניון ברמלה ערב פסח אשתקד.

 

משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני עופר מקבוצת מליסרון, הביע אף הוא שביעות רצון מפסח הנוכחי: "יש לנו גידול חד במספר המבקרים בשבוע האחרון, למעלה מ־20% לעומת פסח קודם. השוכרים אומרים שזה פסח שלא היה הרבה שנים".

קניון עזריאלי (ארכיון) קניון עזריאלי (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

נתונים מדויקים של פדיונות פסח יתקבלו ברשתות השיווק רק בעוד כשבוע, אך הלחץ בחניונים מלמד על מספר המבקרים. "השרב שהיה ביום שלישי גרם לעלייה של 15%-10% במכירות במרכזים שאנחנו מנהלים לעומת היום הקודם", אומר עופר שחטר, מנכ"ל חברת פרומול המנהלת 35 מרכזי קניות.

 

חי גאליס, סמנכ"ל ביג: "במרכזי ביג נרשמה עלייה של 10% במספר המבקרים לעומת אשתקד. בקניונים שמדדנו פדיונות עד כה יש לנו 15% בממוצע עלייה". בקניון הדר בירושלים נרשמה עלייה של 30%-20% בפדיונות בפסח לעומת פסח שעבר, אך אייל סקוזה, מנכ"ל הקניון, אמר כי השנה הצרכנים ביצעו קניות ממוקדות: "אנשים הגיעו לקניון וידעו בדיוק מה הם באים לקנות. קנו ויצאו. אני בטוח שזה חלק מההאטה בצריכה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x