$
פרסום ושיווק

נאמני מגה יפנו קומת משרדים במטה ויצמצמו במרכז הלוגיסטי

נאמני רשת הקמעונאות הקורסת הודיעו לרבוע כחול נדל"ן כי יפנו קומה אחת מתוך שתיים במטה בראש העין ויצמצמו את שטח המרכז הלוגיסטי בקיבוץ אייל. זאת כדי להפחית את הוצאות מגה, שמכירותיה לא עומדות בתחזיות שהציגו הנאמנים לבית המשפט

נורית קדוש 08:0911.04.16

במסגרת המהלכים להתאמת מבנה ההוצאות למכירות מגה, נערכים נאמני החברה — רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר ברטוב — לפנות את אחת משתי קומות המשרדים של מטה החברה בראש העין ולצמצם את שטח המרכז הלוגיסטי בקיבוץ אייל. ההחלטה על צמצום שטחי המשרדים נובעת בין היתר מצמצום מטה החברה שמנה בשיאו, ביוני האחרון, כ־400 עובדים לכ־160 עובדים כיום.

הנאמנים הודיעו בשבוע שעבר לרבוע כחול נדל"ן, בעלת הנכסים, על כוונתם לפנות חלק משטחי המשרדים שאותם היא שוכרת מהחברה בסוף השבוע הקרוב, וחלק משטחי המרכז הלוגיסטי בקיבוץ אייל — שאותו היא שוכרת ממנה — בעוד חודש. רבוע כחול נדל"ן הודיעה כי היא רואה בהודעה זו הפרה של הסכמי השכירות וכי היא בוחנת את צעדיה בנושא. כמו כן הודיעו הנאמנים לרבוע כחול נדל"ן כי ברצונם להשתחרר מהסכם השכירות של סניף You ברחובות, אשר לא מצאו לו קונה. מדובר בסניף שנסגר המשתרע על כ־4,000 מ"ר, ומגה נדרשת להמשיך לשלם תמורתו שכר דירה.

סניף של מגה סניף של מגה צילום: יריב כץ

 

ההחלטה על צמצום הוצאותיה של מגה היא תוצאה של הקושי של נאמני החברה להגיע ליעדי המכירות שהציבו לה, כמו גם החלטתם להקפיא את הליך מכירת הרשת ולנהל אותה בעצמם עד שיימצא קונה שיהיה מוכן לשלם יותר מ־200 מיליון שקל שהציע רמי לוי.

 

בדו"ח הראשון שהגישו לבית המשפט צפו הנאמנים כי מכירות הרשות יעלו מ־190–220 מיליון שקל בחודש הראשון להקפאת ההליכים ל־236 מיליון שקל בחודש השני. אולם בפועל מכירות מגה הסתכמו ב־188 מיליון בחודש הראשון ועלו ל־197.5 מיליון שקל בחודש השני. בשל כך חתמה הרשת את החודש הראשון בהפסד תפעולי של 9 מיליון שקל ושל 7 מיליון שקל בחודש השני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x