שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

תנובה תכריז היום על ארגון מחדש: בכירים יעזבו ומאות יפוטרו

התוכנית גובשה על ידי ראשי ברייט פוד, בעלת השליטה בחברה, שנפגשו בסין בשבוע שעבר עם המנכ"ל אייל מליס. תנובה מתכוונת לפטר עד 500 עובדים בשנתיים הקרובות במסגרת זו

גולן חזני 13:5630.03.16
חברת תנובה תודיע היום על תכנית רה-ארגון גדולה שבמסגרתה יעזבו מספר בכירים את החברה, וכן יבוצעו איחודי תשלובות וחטיבות.

 

כפי שנחשף בשבוע שעבר ב"כלכליסט", התוכנית גובשה על ידי ראשי תשלובת החלב של ברייט פוד הסינית בעלת השליטה בתנובה, שנפגשו בסין בשבוע שעבר עם איל מליס, המנכ"ל החדש של החברה. כמו כן נחשף כי תנובה מתכוונת לפטר עד 500 עובדים בשנתיים הבאות כחלק מתכנית הרה-ארגון.

החתימה על מכירת תנובה. מימין: מאיר שמיר, זהבית כהן ויו"ר תנובה בן הנג גו החתימה על מכירת תנובה. מימין: מאיר שמיר, זהבית כהן ויו"ר תנובה בן הנג גו צילום: אוראל כהן

 

התכנית שעליה הודיעה תנובה בשעה האחרונה, נועדה לדברי החברה להתאים את מבנה הקבוצה לאתגרי השוק המקומי ופיתוח פעילותה בשווקים הבין לאומיים. עיקר המהלך הינו צמצום הפעילות משלוש לשתי חטיבות כשחטיבות הסחורות והמותגים ימוזגו לחטיבה אחת – חטיבת המזון. זו תפעל לצד תשלובת החלב שתמשיך לפעול כיחידה עצמאית.

 

בנוסף - חטיבות הלוגיסטיקה של שלוש התשלובות הקודמות יאוחדו לחטיבת שרשרת אספקה קונצרנית ובראשה יעמוד יניב קימחי. שתי חטיבות חדשות יקומו: חטיבה בינלאומית בראשות גיא פרופר, סמנכ"ל הפיתוח העיסקי, שתוביל את הפעילות בחו"ל, בה רואה ברייטפוד הסינית, בעלת השליטה בחברה, את מנוע הצמיחה העיקרי בשנים הקרובות, וחטיבת חדשנות שבראשה יעמוד יובל צעירי ונועדה לפתוח את החברה ליוזמות חדשניות.

 

בראש חטיבת המזון יעמוד אלי בן לולו מנהל חטיבת המותגים לשעבר, כשארז וולף, מנהל חטיבת הסחורות צפוי לעזוב. ענת גרוס שון תכהן כמנכ"לית חטיבת החלב, תפקיד אותו מילא אייל מאליס לפני שמונה למנכ"ל.

 

כמו כן, תוקם חטיבה בינלאומית, בראשה יעמוד גיא פרופר, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של תנובה, שתוביל את פיתוח הפעילות של תנובה בשווקים בחו"ל המהווים אחד ממנועי הצמיחה העיקריים לשנים הקרובות ותוקם יחידת חדשנות.

 

בנוסף למנהלים הבכירים שיעזבו מיידית במהלך, צפויים לעזוב את החברה קרוב ל-500 עובדים בשנתיים הקרובות.

 

מליס אמר כי "הנהלת תנובה, בשיתוף יו"ר ועד העובדים, אחיאב שמחי, מנהלת דיונים על גיבוש תוכנית התייעלות מקיפה. במסגרת זו ייבחנו מגוון פעילויות ביחידות החברה השונות כמו גם במטות הקבוצה, על מנת להתאים את תנובה לאתגרים הניצבים בפניה". הכוונה היא לצמצם את כוח האדם של תנובה ב-500-400 עובדים. מליס אמר כי: "תנובה היא חברה של אנשים. זו הייתה החזקה שלנו כבר 90 שנה וכך גם ימשיך להיות. כחלק משינוי שיטת העבודה אנו נאלצים להיפרד לצערי מעמיתים ומחברים ראויים וזה כואב לי ברמה האישית. שוק המזון מתעצב מחדש, והוא מחייב את תנובה לנקוט בצעדים משמעותיים ולהציב לצד שיא הטכנולוגיה, העובדים המסורים, המורשת המפוארת, המוביליות והחדשנות - גם חברה יעילה, זריזה ורלוונטית, שתמשיך להיות המובילה בישראל. תנובה מחויבת להמשיך ולפתח את פעילותה בשוק המקומי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x