$
פרסום ושיווק

הוצאת מודן רוכשת את כתר תמורת 26.5 מיליון שקל

כוחה של כתר הוא בעיקר בספרות מקורית ובספרי עיון, ואילו מודן מתמחה בספרות מתורגמת, ספרי נוער ובישול. העסקה זקוקה לאישור הרשות להגבלים העסקים

נורית קדוש 15:3729.03.16

בעוד שוק הספרים ממתין בדריכות לראות מה יעלה בגורלו של חוק הספרים אותו מבקשת שרת התרבות מירי רגב תוך טיפול בבעלות האנכית של הוצאות מודן ומודן ברשת צומת ספרים, פעלה מודן להעצמת כוחה בענף.

 

הוצאת מודן שבבעלות עודד מודן ובניהולה של רוני מודן, חתמה על הסכם לרכישת הוצאת כתר של חברת ארלדן שבשליטת משפחת רשף. אם תאושר העסקה על ידי רשות ההגבלים העסקיים, תשלם מודן לכתר 26.5 מיליון שקל. כתר ומודן שתיהן הוצאות לאור ותיקות הפועלות בתחום המו"לות עשרות שנים. כוחה של כתר הוא בעיקר בספרות מקורית ובספרי עיון, ואילו מודן מתמחה בספרות מתורגמת, ספרי נוער ובישול. 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אלה סברדלוב קרן

 

במסגרת העסקה רכשה מודן מכתר את חברת הבת "כתר ספרים" שעוסקת במו"לות ואת פעילות ספריית מעריב. במודן צייינו כי חברת האם, כתר הוצאה לאור, תמשיך לפעול בתחום הדפוס והכריכה של ספרים, ותמשיך לתת שירותים לכלל המוציאים לאור בישראל, ובתוכם לכתר ספרים ולמודן עצמה.

 

עודד ורוני מודן אמרו לאחר חתימת הסכם, כי רכישת כתר תאפשר למודן וכתר ביחד להיות גורם מוביל בתחום ההוצאה לאור בישראל. "בדעת משפחת מודן לשמר את כתר ספרים כמו"ל עצמאי ולהבטיח את המשך פעילות המערכת שלה. בידי החברות ביחד היכולת לתרום משמעותית לתרבות בישראל ולהמשיך להוציא לאור נכסי ספרות, מקור ותרגום".

 

צלי רשף, יו"ר כתר הוצאה לאור, אמר כי "המיזוג בין חברת הבת כתר ספרים למודן הוא הכרח בשוק הספרים של היום, ויאפשר את המשך שגשוגה של כתר ספרים".

 

עם השלמת העסקה, יפרוש יפתח דקל, מנכ"ל כתר מתפקידו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x