$
פרסום ושיווק

HOT ו-yes מתאחדות נגד הערוצים המסחריים באופן רשמי: רוצות לנהל את עידן פלוס

חברות הכבלים והלוויין פנו לרשות ההגבלים בבקשה לשתף פעולה באופן רגולטורי כדי להיאבק בכוונת ערוצים 2 ו-10 לקבל לידיהם את הניהול של עידן פלוס

אלירן מלכי 17:2824.03.16
חברות הכבלים והלוויין חוברות יחד בכדי לייצר חזית אל מול ערוץ 2, ו-10, כך עולה מהבקשה שלהם לרשות ההגבלים העסקיים.HOT ו-yes ביקשו מהרשות לאפשר להן לשתף פעולה באופן רגולטורי בלבד כדי להיאבק בבקשת הערוצים המסחריים לקבל לידיהם את הניהול של מערך עידן פלוס.

 

לאחרונה פנו הערוצים המסחריים אל ועדת פילבר, הוועדה להסדרת שידורי הטלוויזיה בראשות מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, כדי לקבל לידיהם את מערך הניהול של עידן פלוס. בתמורה הם הסכימו לוותר על ההקלות שהציעה להם הוועדה בנוגע להפחתת החובה להשקעה בהפקות מקור.

 

בעקבות הירידה המגמתית בשוק הפרסום בטלוויזיה, הערוצים המסחריים ביקשו לייצר לעצמם הכנסה נוספת מחשש לקריסה כלכלית. הערוצים פנו לחברות הכבלים והלוויין לנסות להגיע איתם להסדר כספי. משלא נענו, הם נפגשו עם פילבר וביקשו ממנו לבצע תיקון חקיקה בנושא. חברת הלוויין הכינה תוכנית מגירה לרכישת ממירי עידן פלוס והייתה מוכנה לספוג את עלויות המכשירים וההפצה.

 

צפייה בטלוויזיה צפייה בטלוויזיה

 

לאחר שהערוצים המסחריים ראו שהם עלולים להישאר קירחים מכאן ומכאן, הם פנו לפילבר וביקשו לקבל לידיהם את הניהול הכולל של מערך עידן פלוס המנוהל כיום על ידי הרשות השנייה. כתוצאה מכך, ב-yes החליטו לקחת צעד קדימה ופתחו במגעים עם Fox News בכדי להקים ערוץ חדשות של הרשת בישראל ולשמש כזרוע של הרשת הבינלאומית בכפוף לשינויי החקיקה הנדרשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x