שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

תנובה ואסם נלחמות גם על המנהלים

תנובה גייסה את מנכ"ל הסחר משורות אסם, ועל פי הערכות זו תנסה לגייס את סמנכ"ל המכירות של תנובה שהתפטר. שתי החברות נאבקות בירידה במכירות

נורית קדוש 08:5021.03.16

התפטרותו של איל ארד, סמנכ"ל המכירות של תנובה בחודש שעבר, הובילה את חברת המזון הגדולה בישראל לגייס את מחליפו מתוך שורות אסם, בעוד האחרונה אפילו לא הספיקה לדווח על כך. החברה הודיעה אתמול כי ניצן גולדברג, מנכ"ל אסם סחר, המרכזת את פעילות המכירות וההפצה של כל מוצרי אסם, יחליף את ארד.

 

ל"כלכליסט" נודע כי גולדברג הודיע לאיציק צאיג, מנכ"ל אסם, על התפטרותו רק ביום חמישי האחרון והודעת תנובה הקדימה אף את הדיווח לבורסה של אסם. בכירים בענף ראו את הניסיון לגרום למנהל מכהן לערוק לחברה אחרת כמהלך חריג אך לגיטימי, אך ציינו כי הדרך שבה פורסמו הדברים מעידה על הלחץ שבו תנובה נמצאת.

 

"תנובה יכולה לעניין בכיר בחברת מזון לערוק לשורותיה, וניתן להעריך שאם באסם היו רוצים שיישאר אצלם — היו מוצאים את הדרך לשכנע אותו", מסר בכיר בענף. "ההודעה על מינויו, בטרם אפשרו לחברה שבה עבד 18 שנה להודיע על כך, בלתי סבירה וצפויה להותיר משקעים בין הצדדים", הוסיף.

 

איציק צאיג איציק צאיג צילום: עמית שעל

 

החלפת סמנכ"ל הסחר של הקבוצה יוצאת לדרך בתקופה שבה חווה תנובה ירידה חדה במכירות. גולדברג (47) יידרש להתמודד עם ההאטה בשוק המזון לצד כניסת מתחרים תחת המותג הפרטי ופתיחת מכסות יבוא גבינות קשות, חמאה ובשר טרי ללא מכס. החלפתו של ארד, שהיה איש מפתח בתנובה, היא אתגר מורכב, ולכן גיוסו של גולדברג המחזיק בניסיון רב בחברת מזון גדולה היה צעד חיוני. גולדברג עבד באסם כשני עשורים, שבמהלכם כיהן במגוון תפקידים, ובתפקידו האחרון ניהל גולדברג את אסם סחר ושימש כדירקטור במטרנה. ההערכות הן כי באסם יפעלו לנסות לגייס את ארד. בכך תרשום אסם שני הישגים — גם במישור האישי כלפי תנובה, אך בעיקר במישור המקצועי, שכן לארד הידע והניסיון הנדרשים לאסם שסובלת אף היא ירידה במכירות.

 

אייל מליס אייל מליס צילום: יונתן בלום

 

מתכוננים לאתגר הבא

 

הטלטלה בתנובה ואסם מצטרפת לפרישתו של מנכ"ל החברה המרכזית למשקאות, איציק תמיר, לאחר 34 שנה בארגון. תמיר (69) נתן את האות לשרשרת חילופי תפקידים בהנהלת החברה, שבמסגרתה ישובצו מנהלי החברות־הבנות לתפקידים שונים. ההערכות הן כי את תמיר יחליף יורם שגיא, המכהן כמנכ"ל חטיבת המכירות של הארגון. טל רבן צפוי להחליף את ארן אלסנר, מנכ"ל טרה, וזה יחליף את שלמה גרציאני, מנכ"ל הפעילות של החברה בחו"ל. עם זאת, לא כל המנהלים מרוצים מהשיבוצים הצפויים, מה שיאפשר לאסם לנסות לגייס אחד מהם לשורות החברה.

 

חילופים אלה מתווספים לשינויים בתנובה עם עזיבת המנכ"ל אריק שור, שמונה בשבוע שעבר לדירקטור בפז. שור הוחלף על ידי אייל מליס, שהיה המשנה למנכ"ל, וכחודש לאחר מכן עזב סמנכ"ל המכירות איל ארד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x