$
פרסום ושיווק

הרשות להגבלים עסקיים נגד מועצת הכבלים והלוויין: הפחיתו את הרגולציה

ברשות מאמינים כי למועצת הכבלים והלוויין אסור להתערב בפיקוח המחירים ולאפשר לצרכנים לבחור את החברה המציעה את המחירים הנוחים ביותר עבורם. בחוות הדעת שנשלחה, הרשות מתייחסת להגבלות של המועצה למנוע מ-HOT ו-yes לספק מבצעים נקודתיים

אלירן מלכי 12:1310.03.16

הרשות להגבלים עסקיים שלחה חוות דעת למועצת הכבלים והלוויין והפצירה בה להפחית את הרגולציה ולתת לשוק החופשי לעשות את שלו. הרשות הסבירה בחוות דעתה כי לתחום שידורי הטלוויזיה יש חסמי כניסה גבוהים המקשים על שחקנים חדשים להצטרף וכמו כן מקשה על התרחבות של הקיימים. ברשות מאמינים כי למועצת הכבלים והלוויין אסור להתערב בפיקוח המחירים ולאפשר לצרכנים לבחור את החברה המציעה את המחירים הנוחים ביותר עבורם.

אילוסטרציה אילוסטרציה

 

הרשות אף מבקרת את מועצת הכבלים והלוויין ומתייחסת להגבלות של המועצה למנוע מ-HOT ו-yes לספק מבצעים נקודתיים "נדרשות נסיבות יוצאות דופן על מנת לאסור באופן גורף על מתן הנחות במצבים אלה". בד בבד, ברשות נותנים למועצת הכבלים והלוויין גם אפשרות לקבל 'החלטת ביניים' שתהייה מקובלת עליהם כדי למצוא פתרון ולאפשר למועצה לבטא את עצמה". יחד עם זאת וככל שתסברו כי יש מקום להתערב בהתנהלות השוק לעניין זה, אנו מציעים שתשקלו להסתפק, לעת הזו, בצמצום מספר החבילות המוצע על ידי החברות, מבלי לקבוע כללים קשיחים באשר למחיר שיוצע בעבורן. מתכונת פיקוח זו עשויה להקל על הצרכנים בהשוואת החבילות השונות ובכך לסייע לתחרות, זאת חרף הפגיעה הכרוכה בהקטנת מספר החלופות שעומדות בפני ציבור הצרכנים". גם משרד האוצר מיישר קו עם הרשות להגבלים עסקיים ומתנגד להתערבות מועצת הכבלים והלוויין במחירי החבילות.

 

ממועצת הכבלים והלוויין נמסר כי "העמדה התקבלה והועברה לעיון חברי המועצה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x