שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

הנאמנים מציעים: קניית מגה בתשלומים למשך שלוש שנים

שבוע אחרי פרסום המכרז ועשרה ימים לפני סגירתו, שלושת נאמני הרשת חוששים ממיעוט הצעות, מגמישים את התנאים לרכישה כמקשה אחת ומאפשרים פריסת תשלומים נרחבת. בימים הקרובים צפויים הנאמנים לבקש מבית המשפט הארכת הקפאת ההליכים

נורית קדוש וזוהר שחר לוי 22:0213.02.16

שבוע לאחר פרסום מתווה הרכישה של רשת מגה וכשבוע וחצי לפני המועד האחרון להגשת הצעות רכישה, מגמישים נאמני מגה את התנאים שהציבו לקונים. לצד המתווה המקורי המבוסס על רכישת הרשת במזומן, מציעים נאמני הרשת רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב, לרכוש את מגה בעד 12 תשלומים רבעוניים (שלוש שנים), כשהראשון בהם יתבצע ביולי. במקביל, צפויים הנאמנים לבקש מבית המשפט בימים הקרובים להאריך את תקופת הקפאת ההליכים שניתנה לחברה בכדי לדון בהצעות.

 

 

 

בכיר בענף העריך כי ההקלות ניתנו על רקע ספקות ביחס לאפשרות שיוגשו בימים הקרובים הצעות לרכישת מגה: "בודדים קנו את מסמכי המכרז, וגם הם עשו זאת בעיקר כדי ללמוד על המתחרה. מרבית המתעניינים מבקשים לקנות מקבץ סניפים ולא את כל הרשת, ולכן ימתינו לסיום המכרז הנוכחי ופרסום מתווה לרכישה בחלקים". לדברי בכיר נוסף, "הנאמנים מבינים כי מכירה בחלקים תניב תמורה גבוהה יותר, אבל הם מחויבים להראות שפעלו למכירת הרשת במלואה. כשלא יתקבלו די הצעות, או כשתוגש רק הצעה שלא תאושר בשל התנגדות רשות ההגבלים, הם ייאלצו לפרסם מתווה לרכישה בחלקים - ואז יקבלו הרבה הצעות".

 

 

 

עד כה הרוכש הפוטנציאלי היה יכול לשלם את המחיר המוצע בצורה חד־פעמית. כעת, במסגרת ההקלות, יוכל הקונה לשלם תשלום ראשון בגובה 150 מיליון שקל ביום העברת הזכויות, ואת היתרה לפרוס לתשלומים למשך זמן של עד שלוש שנים. יתרה זו, המוגדרת כחוב עבר תפעולי או "הלוואת מוכר", תשולם ישירות לרשימת ספקים ונותני שירות שיגבשו הנאמנים בתוך 60 יום ממועד העברת החברה.

 

אם הסכום כולו יהיה נמוך מ־500 מיליון שקל, היתרה תשולם בחמישה תשלומים בריבית של צמוד פלוס 4%. במקרה שבו הרשת תימכר ב־500 מיליון שקל ומעלה, ועל כן היתרה תהיה יותר מ־350 מיליון שקל, חלק זה ייוותר כחוב פיננסי נושא ריבית שנתית (פריים פלוס 1.5%) וייפרע בעד 12 תשלומים רבעוניים, כלומר לאורך 3 שנים. המציע יידרש להעמיד ביטחונות וכן לעמוד במגבלות מסוימות כגון אי־משיכת דיבידנד ודמי ניהול. בכל אחד מהמתווים יידרש המציע גם לרכוש את המלאי שבידי החברה נכון ליום העברת החברה לניהולו.

 

 

 צילום: דנה קופל

 

קונים פוטנציאליים טוענים כי אפשרות לרכישת הרשת ב־500 מיליון שקל ומעלה היא בלתי סבירה, שכן היא משקפת עלות של כ־4 מיליון שקל לסניף בעסקה הכוללת גם סניפים הפסדיים. הקונים הפוטנציאליים מעריכים גם כי מועד ההגשות יידחה ואחד המתעניינים מסר: "חדר המידע נפתח רק לפני ימים אחדים, והבדיקות רבות ומגוונות ואורכות זמן". לדבריו, יש לנהל במקביל מ"ומ עם בעלי הנכסים, בעיקר רבוע נדלן וחברת אמות, וכן משא ומתן עם ועד העובדים או נציגיו בהסתדרות.

 

 

 

בשבוע שעבר פתחו הנאמנים את ההליך למכירת 127 סניפי מגה, כשהיא נקייה מכל חוב ושעבוד לצד ג', וכן את מכירת זכויות הרשת במועדון הלקוחות You. על המתעניינים להגיש את הצעותיהם עד ליום שלישי, 23 בפברואר, בצירוף ערבות בנקאית של 40 מיליון שקל. חדר המידע האינטרנטי, הכולל נתונים עסקיים על הרשת, החל לפעול בשבוע שעבר למתעניינים ששילמו 30 אלף שקל כדי לרכוש את טופסי המכרז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x