$
פרסום ושיווק

עובדי מגה לביהמ"ש: "קופת הפיצויים המרכזית שלנו רוקנה"

העובדים מבקשים לקבל את דפי חשבונות הבנק שבהם מוחזקים או הוחזקו כספי קופת הפיצויים של עובדים שעברו מאלון רבוע כחול למגה

זוהר שחר לוי 17:3103.02.16

כ-160מעובדי מגה פנו היום (ד') לבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד בבקשה לקבל את דפי חשבונות הבנק שבהם מוחזקים כספי קופת הפיצויים של עובדים שעברו מאלון רבוע כחול למגה, עקב טענה כי חולקו. "על הנאמנים לפעול בדחיפות בעקבות ריקון קופת הפיצויים המרכזית", נכתב בבקשה שהוגשה. 

 

 

את הבקשה הגיש בשמם של כ-160 עובדים בא כוחם, עו"ד אופיר רונן. לפיה הבקשה, אלפי עובדי מגה עבדו בעבר תחת אלון ריבוע הכחול ונרשמו כעובדי מגה בינואר 2011. "למיטב ידיעת העובדים", כך נכתב בבקשה, "במועד הפיכתם לעובדי מגה, הייתה קופת פיצויים מרכזית שיועדה לטובת השלמת הפיצויים ומענקי הפרישה לאותם עובדים".

 

לדברי עו"ד רונן, יש להמציא את דפי חשבונות הבנק בהם הוחזקו או מוחזקים כספי קופת הפיצויים המרכזית שיועדו לתשלום הפיצויים ומענקי הפרישה לאותם אלפי עובדי אלון ריבוע הכחול שעברו לעבוד במגה וזאת מהחשש שהקופה רוקנה.

 

עוד מבקש בא כוחם של העובדים להמציא לידיהם את כל האסמכתאות למשיכות כספים מקופת הפיצויים המרכזית שנעשה ב-6 השנים האחרונות, להמציא את כל הפרוטוקולים והחלטות של הדירקטוריון בנוגע להעברת העובדים מאלון ריבוע כחול למגה וכן את כל הפרוטוקולים והחלטות הדירקטוריון בנוגע למשיכות ולחלוקות כספים מאותה הקופה.

 

עו"ד אופיר רונן עו"ד אופיר רונן צילום: עמית שעל

 

בנוסף מבקשים העובדים להעביר את יתרת הכספים הנמצאים בקופה, אם עדיין נמצאים, לניהולם של נאמני מגה. בנוסף, נכתב לבית המשפט, יש להמציא את כל מסמכי הערבויות שאלון ריבוע כחול חתמה עליהם כלפי עובדי מגה.

 

"העובדים", נכתב עוד, "מבקשים שבית המשפט יורה לנאמנים לפעול בדחיפות כנגד אלון ריבוע כחול, לגביית החובות אותם היא או מגה חייבים כלפי עובדי הרשת בעקבות ריקון קופת הפיצויים". עוד מצוין כי יש להעביר את המסמכים הללו כי במידה והקופה אכן רוקנה יוכלו העובדים לפעול כנגד אלון ריבוע הכחול בשל יתרת החובות.

 

"יש חשש ממשי", אומרים העובדים, "כי אלון רבוע כחול תגיע להסדר עם נושיה כבר בימים הקרובים, מבלי שיילקחו בחשבון החובות שלה כלפי עובדי רשת מגה. יודגש כי אם תגיע להסדר ללא החובות כלפי העובדים הוותיקים אזי הם יעמדו בפני שוקת שבורה וללא יכולת להיפרע מיתרת החובות".

 

מנאמני מגה נמסר: ״קופת הפיצויים המרכזית שימשה במהלך השנים בדיוק למטרה ששמה נועדה. כספי העובדים מופקדים בקופות פיצויים אישיות ולא נשקפת סכנה לכספים אלו״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x