שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

תאגיד השידור הציבורי לא מוכן לתאריך היעד

עיכוב בהזרמת תקציב לתוכניות מקור, חסמים בירוקרטיים שמונעים גיוס עובדים והיעדר אולפן קבע: תאגיד השידור הציבורי מאותת שספק אם יוכל להתחיל לשדר ב־1 באפריל

אלירן מלכי 08:2103.02.16

תאגיד השידור הציבורי, שאמור להחליף את רשות השידור, אינו ערוך להתחיל לשדר בתאריך שנקבע לו, 1 באפריל, בשל חסמים בירוקרטיים המביאים בין היתר לעיכובים בהזרמת תקציב וגיוס כוח אדם. בתאגיד כבר התריעו שצריך לדחות את תאריך היעד.

 

בחוק השידור הציבורי נקבע שלתאגיד יוקצו 350 מיליון שקל להקמתו, אלא שעד כה הועברו לו 5 מיליון שקל בלבד, בספטמבר האחרון. מתוך סכום זה 260 מיליון שקל מוקדשים לתוכן בלבד, אולם אגף התקציבים באוצר מתכוון להעביר לתאגיד את הסכום הזה רק עם תחילת השידורים ב־1 באפריל.

 

המשמעות היא שבשל חוסר מימון התאגיד אינו מסוגל היום לעבוד על הפקת תכנים חדשים, וסביר שחודשים ארוכים לאחר תחילת הפעלתו הוא ישדר חומרים מהארכיון של רשות השידור. כבר היום לוח השידורים המתוכנן אמנם מחולק לז'אנרים, אך מדובר בשידורים חוזרים, לא מקוריים, כלומר ההפך הגמור מהמטרה שלשמה הוקם התאגיד. מנכ"ל התאגיד הזמני אלדד קובלנץ כבר התריע על כך בפני ועדת הכלכלה.

 

אלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד הציבורי. התריע על אי מוכנות אלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד הציבורי. התריע על אי מוכנות צילום: אוראל כהן

 

מלבד עניין התקציב, יש בעיה של מחסור בכוח אדם. התאגיד חישב ומצא שהוא זקוק לגיוס של 850 עובדים, מרמת התחקירן ועד הנהלת החשבונות, אלא שעל פי חוק השידור הציבורי, לתאגיד החדש מותר לגייס כיום רק 400 עובדים ללא מכרז, ומעבר לכמות הזו מועצת התאגיד היא שאמורה לאשר את גיוס העובדים. הבעיה היא שמועצת התאגיד, שאמורה לכלול 12 חברים בסך הכל, טרם אושרה בוועדה לאישור מינוי בכירים במגזר הציבורי, והתהליך הזה כבר תקוע קרוב לשנה. לבסוף, לתאגיד השידור הציבורי אין עדיין אולפני קבע. באישור היועץ המשפטי לממשלה, ישדר התאגיד באופן זמני מאולפני טלוויזיה במודיעין, והרדיו ישודר מהלני המלכה בירושלים.

 

מהתאגיד נמסר בתגובה: "בחודשים הספורים הראשונים לפעילותו עמד התאגיד ביעדים אשר הוצבו וממשיך לפעול על פיהם. כחלק ממימוש יעדיו, ערך התאגיד סקר נדל"ן מקיף בירושלים בניסיון לאתר מתחם המתאים לצרכים התפעוליים שלו. תוצאות הבדיקה העלו כי אין בעיר מבנה המתאים לצורכי התאגיד.

 

"בהקשר זה יצוין שהתאגיד בחן בקפדנות גם את האפשרות לשדר מרוממה, אך המבנה נמצא בלתי מתאים, בין היתר משום שהקרקע במקום מיועדת למטרת בניית מגורים. יצוין עוד כי התאגיד גייס, בפרק זמן קצר ביותר, שישה סמנכ"לים, לרבות סמנכ"לית משאבי אנוש, והליך הגיוס נמשך בימים אלו באופן שקוף ושוויוני ובהתאם למחויבויות התאגיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x