$
פרסום ושיווק

מגה עסק משפחתי: קרובי המשפחה של דודי ויסמן ורותי שטרית בקבוצת אלון

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי חגיגת הבונוסים והתנאים המפליגים ברשת לא אפיינה לא רק את השבועות שקדמו לקריסתה, אלא רווחה בחברה לאורך השנים

נורית קדוש 06:5226.01.16
חגיגת הבונוסים והתנאים המפליגים במגה לא אפיינה לא רק את השבועות שקדמו לקריסת הרשת, אלא רווחה בחברה לאורך השנים. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי חוץ ממנכ"ל מגה הנוכחי רביב ברוקמאייר, שזכה להתחייבות לשלם את שכרו גם אם לא יכהן לאורך כל תקופת החוזה — גם קודמו בתפקיד מוטי קרן זכה לתנאים יוצאי דופן.

 

שכרו של קרן עמד בשנת 2014 על 465 אלף דולר בתוספת הטבות סוציאליות בשווי 79 אלף דולר. בסך הכל מדובר ב־544 אלף דולר שהם 2.1 מיליון שקל, וכן היה זכאי לבונוס של 4–12 משכורות. ב־2015, שנת הקריסה של מגה שבמהלכה סיים קרן את כהונתו, גרף המנכ"ל בונוס בשווי של ארבע משכורות חודשיות עבור השנים 2013 ו־2014. קרן זכה במסגרת החוזה הנדיב גם להודעה של חצי שנה מראש במקרה של הפסקת העסקתו וכן לפיצויים בגובה 200% במקרה של פיטורים או 175% במקרה של עזיבה מרצון.

 

 

 

ברוקמאייר חתם על חוזה לשנתיים מינימום, ככל הנראה מתוך הערכה כי הרשת לא תשרוד יותר מחודשים ספורים, כפי שאכן קרה. בשבוע שעבר צוטט ירון זליכה, דירקטור במגה, כי ברוקמאייר משתכר 80 אלף שקל, סכום נמוך מזה שהשתכר קודמו. עם זאת, ברוקמאייר יזכה למלוא השכר גם אם יסיים את כהונתו עם מכירת הרשת, ובכך יעלה גובה שכרו בהרבה על זה של קודמו.

 

 

בשביל הילדים

 

לצד רותי שטרית, אשת יחסי הציבור שזכתה לריטיינר חודשי של 300 אלף שקל, היו נהנים נוספים מהקרבה לדודי ויסמן, אחד מבעלי השליטה.

בקיץ 2009 זימנה חברת אלון רבוע כחול שבשליטת קבוצת אלון אסיפה של בעלי המניות שנדרשה לדון, בין היתר, בהעסקתה של מורן ויסמן, בתו של דודי ויסמן, אז היו"ר הפעיל של רבוע כחול ישראל, בחברת בי גרופ שבבעלות החברה. בהודעתה לבורסה לא ציינה החברה באיזה תפקיד תועסק ויסמן, שהיתה אז בוגרת תואר ראשון מהפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון, אך הציעה לשלם לה שכר חודשי של 10,000 שקל.

 

עוד צוין כי בי גרופ תישא גם בעלות החזקת טלפון סלולרי והחזקת רכב בעלות של עד 600 שקל לחודש פלוס הוצאות דלק. החברה העריכה את עלות ההעסקה הכוללת ב־12,250 שקל לחודש, וכן נקבע כי בי גרופ תוכל לתת לויסמן מענקים על בסיס ביצועים ולהעלות את שכרה בשיעור של עד 20% לשנה - וכי עד סכום של 25 אלף שקל לא יידרש אישור של ועדת הביקורת, מועצת המנהלים ואסיפת בעלי המניות. ויסמן הבת נשאה בשנים האחרונות בתואר מנהלת אלון דיגיטל ותחת כובע זה ניהלה את פעילות מגה באינטרנט.

 

האב יצא, הבן נכנס

 

שניר ויסמן, אחיה של מורן, הגיע לראשונה עם אביו למסיבת עיתונאים באחד מסניפי מגה ב־2012 ומאז התלווה אליו למפגשים נוספים, בהם השקת בית B קמעונאות. תפקידו הרשמי של ויסמן הבן היה מנהל פיתוח עסקי של אלון חברת הדלק, ובחודש אפריל האחרון מונה לדירקטור בחברת דור אלון. המינוי נכנס לתוקף עם התפטרותו של דודי ויסמן מתפקיד נשיא ויו"ר דירקטוריון דור אלון, לאחר שהתפטר קודם לכן מכל תפקידיו בקבוצת אלון רבוע כחול. ההחלטה של ויסמן להתפטר מתפקידיו באלון רבוע כחול וכעת בדור אלון התקבלה כשלושה חודשים לאחר שדירקטוריון קבוצת אלון החליט להדיח אותו מתפקידו כמנכ"ל הקבוצה ולמנות תחתיו את אביגדור קפלן.

 

מקורב נוסף הוא יקי אבידור, האחיין של רותי ומאיר שטרית, שעובד שנים רבות בקבוצה וב־2007 קודם לתפקיד סמנכ"ל נכסים בדור אלון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x