$
פרסום ושיווק

הקרנה חוזרת: הקולנוע חוזר לרמת אביב

כבר ב־2017 תיפתח קומה נוספת בקניון שתכיל שני אולמות קולנוע ומתחם הסעדה

אורנה יפת 09:1520.01.16

קבוצת מליסרון תשקיע כ־30 מיליון שקל בקומה השלישית שצפויה להיבנות בקניון רמת אביב, כך נודע ל"כלכליסט". בהנהלת מליסרון צופים כי בעקבות המהלך יגדלו ההכנסות מהקניון בכ־5 מיליון שקל בשנה. שטחו של קניון רמת אביב עומד כיום על 20 אלף מ"ר שנחלקים בין שתי קומות. בתום המהלך יתווספו לקניון כ־2,000–2,500 מ"ר — על 1,000 מ"ר יוקמו שני אולמות קולנוע, ועל ה־1,500 מ"ר הנותרים ימוקמו מסעדות המזון המהיר שקיימות כיום בקניון ויעלו לקומה החדשה.

 

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", במתחם ההסעדה הנוכחי תקים קבוצת פוקס חנות של מנגו בשטח של 400 מ"ר בשלב ראשון, אשר תיפתח במרץ הקרוב, בהשקעה של 5 מיליון שקל, ותורחב לאחר מכן ל־800 מ"ר. על השטח שייוותר מנהל כעת הקניון מו"מ להכנסת מותג אופנה יוקרתי. עוד נודע כי קבוצת אירני, יבואנית מותג היוקרה ארמאני, תקים בקניון חנות דגל של ארמאני אקסצ'יינג' (Armani Exchange) — הקו הצעיר והזול יותר של מותג־העל ג'ורג'יו ארמאני. החנות תיפתח בשטח של 200 מ"ר בקומת הכניסה.

 

היתרי הבנייה לקומה הנוספת טרם התקבלו מעיריית תל אביב, אך ככל הנראה צפויים להתקבל בקרוב. ועד תושבי השכונות הצפוניות כבר הפיץ ניוזלטר בקרב התושבים, שבו צוין כי ב־2017 ייפתחו שני אולמות קולנוע בקניון רמת אביב. בשלב זה טרם חתם הקניון עם חברה שתפעיל את בתי הקולנוע, אך הם צפויים להציג סרטי איכות ולערוך ימי עיון של סרט והרצאה. בתי הקולנוע בקניון יפעלו בשבת. "פתיחת בתי הקולנוע באה לענות על הביקוש", מסר ל"כלכליסט" אבי לוי, מנכ"ל מליסרון. "מאז שסגרנו את בתי הקולנוע יש דרישה מתושבי האזור לפתיחה מחדש, ומבחינתנו זו תוספת של שטחי מסחר ותוספת של שכר דירה". לדבריו, שכר הדירה בקניון רמת אביב עומד בממוצע על 500 שקל למ"ר.

הקניון היה הראשון שהחל במגמת הוצאת בתי הקולנוע מהקניונים ב־2007, לאחר שהבינו שאין טעם להחזיק בבתי הקולנוע שתופסים שטח מסחרי נרחב ומכניסים שכר דירה נמוך יחסית. המגמה התעצמה עם כניסתן של רשתות אופנה בינלאומיות, אשר חיפשו שטחים גדולים בקניונים, לצד פתיחתם של קומפלקסים כמו סינמה סיטי שמשכו את הצופים אליהם.

 

קניון רמת אביב קניון רמת אביב צילום: אריאל שרוסטר

 

לדברי לוי, למהלך הוספת הקומה אין קשר לקומה הנוספת שנבנתה בקניון איילון. "המענה למהלך של קניון איילון הוא פתיחה של חנות מייקל קורס או של לואי ויטון שכבר בקניון, ובהמשך גם הפתיחה של ארמאני אקסצ'יינג'", אומר לוי.

 

לוי טוען כי השדרוג של קניון איילון לא פגע בפדיונות של רמת אביב. "אנחנו מדווחים בדו"חות הכספיים על עלייה של 6.84% בפדיונות של קניון רמת אביב בינואר עד ספטמבר 2015 לעומת השנה הקודמת. אז לא רק שלא היתה פגיעה, אלא להפך", אומר לוי, "קסטרו, רנואר ופוקס יש בכל מקום. אבל לואי ויטון, ארמאני, קרולינה הררה, מייקל קורס, קפה אלברט או גרנד קפה, לא. הם המותגים שעושים את הקניון הזה מיוחד ואין אותם בקניון איילון. נכון שהכל זה תחרות, אבל בסופו של דבר אני צריך להעלות כל שנה בעוד 6.8% את הפדיונות של רמת אביב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x