$
פרסום ושיווק

חברי מועצת הכבלים והלוויין דורשים פוליגרף

הסערה האמיתית בדיון המועצה לא היתה עליית מחירי HOT ו־yes, אלא הדלפת חוות הדעת שהוגשה למועצה יומיים קודם לכן. יו"ר המועצה התנגדה לביצוע הפוליגרף בשל סוגיות משפטיות

אלירן מלכי 08:2631.12.15

מועצת הכבלים והלוויין, שהתכנסה בשבוע שעבר, דנה לא רק בבקשה לעליית המחירים של חברות התקשורת HOT ו־yes. ל"כלכליסט" נודע כי לצד דיונים אלה דנו חברי המועצה גם בהדלפות הדו"ח הכלכלי של ד"ר רועי שלם, שהוגש כחוות דעת למועצה יומיים לפני כן ונועד לעזור למועצה להחליט בנושא.

 

חבר המועצה מימון (מוני) שמילה פנה ליו"ר המועצה ד"ר יפעת בן חי־שגב בתחילת הישיבה ודרש ממנה לחקור מי הוא אותו מדליף שהעביר את הדו"ח הכלכלי אל כלי התקשורת, שעה לאחר שנשלח לעשרת חברי המועצה. שמילה ביקש משגב שתורה לחברי המועצה לעבור בדיקות פוליגרף, ולא, הוא יפנה בעצמו לגורמים פרטיים שיחקרו את הנושא. שגב מצדה טענה כי אי אפשר להכריח את חברי המועצה לעבור את בדיקת הפוליגרף ואף בדקה זאת עם היועץ המשפטי. אחדים מחברי המועצה ניסו להבין מי הוא אותו גורם מדליף ואף העלו השערה כי למחבר הדו"ח, ד"ר רועי שלם, היה מה להרוויח מחשיפתו. כמו שפורסם ב"כלכליסט", יעצה החברה של ד"ר שלם, נומריקס, לחברת בזק בעבר.

 

מימון שמילה מימון שמילה צילום: אוראל כהן

 

כזכור, בחודש שעבר הודיעה yes שהיא מעוניינת להעלות את מחירי ה־VOD שלה ב־20%. כמה ימים אחר כך הודיעה גם חברת HOT שהיא מעדכנת את מחיריה, אך סירבה למסור באילו שירותים מדובר ובכמה היא מתכננת להעלות אותם. דיוני המועצה ארכו שעות ארוכות, עד שלבסוף החליטה המועצה לסרב לבקשת החברות. החלטת המועצה לא עברה בנקל אלא על חודו של קול, ארבעה כנגד שלושה. עוד החליטה המועצה לזמן את החברות לשימוע בגין אי־שקיפות במבצעים ובמסלולים השונים שהן מציעות.

 

ד"ר שלם מסר כי "אני חתום על הסכמי סודיות מול משרד התקשורת ופועל לפיהם". ממועצת הכבלים והלוויין נמסר: "ישיבת המועצה לשידורי כבלים ולוויין בנושא מדיניות המחירים והמבצעים של HOT ו־yes ארכה שבע שעות רצופות, במסגרתה הציג ד"ר רועי שלם את עבודתו ואת המלצותיו, ולאחר מכן התקיים דיון ארוך, מדוקדק ורב־היבטים שנטלו בו חלק ערני כל חברי המועצה. באופן טבעי, לא נתייחס לדברים שנאמרו בישיבה מאחר שהיא עסקה בנושאים מסחריים סודיים של החברות. כפי שנוהגת המועצה בכל האמור להחלטותיה והליכי שימוע, בימים הקרובים תפורסם באתר האינטרנט של משרד התקשורת הזמנה לציבור הרחב להביע עמדותיו בנושא. מעשה 'ההדלפה' של הדו"ח לתקשורת הוא מצער ומקומם. היו"ר פתחה את הדיון בנושא בביקורת על המעשה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x