$
פרסום ושיווק

העלאת מחירים? מועצת הכבלים והלוויין אומרת לא ל-yes ול-HOT

המועצה מציינת כי החלטה נסמכת על חוות דעת כלכלית שהוצגה לה "ונוכח החשש ששיטת התמחור הנוכחית יש בה כדי לפגוע באופן ממשי בתחרות, ליצור אפליה בין לקוחות והטעיה לכאורה"; HOT ו-yes: "החלטת המועצה אינה מובנת"

אלירן מלכי 17:2424.12.15

מועצת הכבלים והלוויין, שהתכנסה היום (ה') לדיון בנושא העלאת המחירים של חברת yes ו-HOT, סירבה לאשר להן לבצע את המהלך.

 

 

לאחרונה הגישו החברות למועצה, בסמיכות של מספר ימים זו מזו, בקשה להעלאת מחירים. yes ביקשה לייקר את שירות ה-VOD שלה ב-20%. HOT הכריזה על העלאה רוחבית של מחירים שזהותם אינה ידועה. הודעת העלאת המחירים של החברה נעשתה בסמוך להודעתה של yes. המועצה פנתה לרשות להגבלים עסקיים בטענה כי החברות תיאמו ביניהן את העלאת המחירים והדבר אף מעלה חשד לפלילים. הרשות לא מצאה שום הוכחה לתיאום מחירים והחליטה לא להתערב בנושא.

 

ממועצת הכבלים והלווין נמסר כי "המועצה החליטה בישיבתה היום לא לאשר את הבקשות האחרונות להעלאת מחירים שהגישו חברות HOT ו-yes. בשים לב לחוות הדעת הכלכלית שהוצגה למועצה ונוכח החשש ששיטת התמחור הנוכחית יש כדי לפגוע באופן ממשי בתחרות, ליצור אפליה בין לקוחות והטעייה לכאורה".

 

יפעת בן-חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין יפעת בן-חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין

 

יפעת בן-חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלווין, התבטאה בחודש וחצי האחרון מספר פעמים נגד העלאת המחירים. שגב

אמרה כי בעידן של צדק חברתי היא הייתה מצפה מהחברות ל"יותר רגישות". שגב אמרה שלפי דעתה השוק יציב ושחברות הכבלים והלוויין מרוויחות הרבה יותר מהממוצע בארה"ב.

 

מחברת HOT נמסר בתגובה: "החברה תמשיך לספק ללקוחותיה את התוכן והטכנולוגיה המתקדמים ביותר ובמחירים אטרקטיביים. מועצת הכבלים והלוויין מיודעת בכל מבצע ומבצע, והחלטתה בלתי מובנת ותמוהה".

 

מחברת yes נמסר בתגובה: "החלטת המועצה אינה ברורה ובעיקר מבלבלת, שהרי היא עומדת בניגוד להמלצת הדו"ח הכלכלי שהיא עצמה הזמינה ושמסקנותיו התומכות בyes- פורסמו רק אתמול".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x