$
פרסום ושיווק

רשות ההגבלים לא תעצור את העלאת המחירים של yes ו-HOT; "זה לא מסמכותנו"

חרף בקשת מועצת הכבלים והלוויין, הודיעה רשות ההגבלים העסקיים כי לא תעצור את העלאת המחירים של שתי השחקניות המרכזיות בענף הטלוויזיה הרב ערוצית. לפי הרשות, מועצת הכבלים לא הציגה ראיות כי HOT ו-yes הפרו את החוק

אלירן מלכי 12:1729.11.15

סטירה למועצת הכבלים והלוויין ובעיקר לצרכני הטלוויזיה בישראל - הרשות להגבלים עסקיים מאפשרת את העלאת המחירים האחרונה של yes ו-HOT וזאת בניגוד לבקשתה של מועצת הכבלים והלוויין, שטענה כי מדובר בחמדנות של שתי החברות. 

 

לאחר שמועצת הכבלים והלווין פנתה לרשות על מנת שזו תעצור את עליית המחירים, הודיעה הבוקר (א') הרשות כי היא לא מוצאת פגם בסמיכות העלאת המחירים של yes ו-HOT וכי היא לא מתכוונת לעצור את המהלך שצפוי להיכנס לתוקף בתחילת חודש דצמבר.

 

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT צילום: רמי זרנגר

 

כזכור, בשבועיים האחרונים הודיעה חברת yes כי היא מתכוונת להעלות את מחירי ה-VOD שלה ב-20%. מספר ימים לאחר מכן, הודיעה חברת HOT כי גם היא מעדכנת את מחיריה בשורה של שירותים.

 

מהרשות נמסר בתגובה: "אישור העלאת מחירים על ידי HOT ו-yes נמצא בסמכותה של מועצת הכבלים והלוויין ולא של רשות ההגבלים העסקיים. מועצת הכבלים והלוויין פנתה לרשות בטענה ש-yes ו-HOT מפרות את החוק אבל לא הציגה שום בסיס לטענה. עצם העלאת המחירים בסמיכות לא מהווה הפרה של החוק, ומכיוון שהמועצה לא הציגה שום ראיה לכך שחוק הופר לא נותר לרשות ההגבלים העסקיים מה לבחון. ההחלטה האם לאשר או לא לאשר את העלאת המחירים של yes ו-HOT היתה ונשארה בידי מועצת הכבלים והלוויין".

 

מרוויחות הרבה יותר מהמקבילות בחו"ל

יו"ר מועצת הכבלים והלווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, הודיעה כי בעיניה הטלוויזיה היא מוצר צריכה בסיסי והעלאת המחירים זו חזירות לשמה. שגב טענה כי החברות מרוויחות באופן יחסי הרבה יותר מאשר מתחרותיהן מעבר לים.

 

בסביבת חברות הכבלים והלוויין הצהירו כי למועצת הכבלים אין שום סמכות לעצור את עליית המחירים כפי שהיא הוכרזה. כעת נשאר רק לראות עד כמה חשוב במועצת הכבלים והלוויין המאבק על העלאת המחירים - והאם הם מתכוונים להרים ידיים בנושא.

 

תגובת המועצה לשידורי כבלים ולווין: "המועצה לשידורי כבלים ולווין תקיים דיון במהלך חודש דצמבר בנושא התמחור של החברות HOT ו-YES, כשחוות דעתו של הממונה על ההגבלים העסקיים בנושא סמיכות ההודעות על העלאות המחיר היא רק היבט אחד מתוך כלל ההיבטים שיונחו על שולחן חברי המועצה טרם לדיון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x