$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

סופר־פארם במו"מ עם שני ספקים זרים ליבוא תחליפי חלב

מנהלת מגעים עם ספקים משוויץ ומצרפת המייצרים תחליפי חלב אם, במטרה להתחיל שיווק תחת המותג הפרטי במהלך 2016

אורנה יפת 08:3715.10.15

סופר־פארם מנהלת מגעים מתקדמים עם שני ספקים משוויץ ומצרפת המייצרים תחליפי חלב אם בעבור מותגים פרטיים בעולם. אם יצליחו המגעים, הרשת צפויה להשיק תחליף חלב תחת המותג הפרטי שלה Lifeכבר בשנה הבאה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

המגעים הם חלק ממגמת חיזוק המותג הפרטי של הרשת, שבתקופה האחרונה מתרחב בעיקר לקטגוריות חדשות בתחום התינוקות תחת המותג Life Baby's. אתמול הודיעה הרשת על הרחבת מותג התינוקות שלה לתחום מוצרי הטיפוח הטבעיים לתינוקות ולילדים, שיתחרו בשחקנים הוותיקים בתחום מאמי קר, וולדה ומוסטלה.

 

שוק בטראומה

 

שוק תחליפי החלב לתינוקות נחשב לשוק רגיש המאופיין בנאמנות גבוהה של צרכנים למותגים, על רקע פרשת רמדיה הטראומטית. השוק מגלגל כ־600 מיליון שקל בשנה ונשלט בידי מטרנה של אסם וסימילאק שמיובא על ידי פרומדיקו. שחקנית שלישית בתחום היא טבע שמייבאת את תחליף החלב נוטרילון מסוף 2011. כחלק מלקחי אסון רמדיה עורך משרד הבריאות בדיקות קפדניות לתחליפי החלב המיובאים.

 

  צילום: עמית מגל

 

בסופר־פארם בחנו בשנים האחרונות כמה ספקים בינלאומיים לתחליפי חלב אם, ונפגשו בין היתר עם חברת איזיני הצרפתית שבעבר ייצרה את המותג אופטימיל ששיווקו בישראל הופסק. כעת מתמקדים המגעים עם שני הספקים בשוויץ ובצרפת בניסיון להגיע עם אחד מהם להבנות מסחריות שיאפשרו לרשת להשיק תחליף חלב במחיר שיהיה נמוך מזה של המותגים המובילים בקטגוריה, אך עדיין יהיה רווחי. סופר־פארם שואפת לשווק תחת המותג הפרטי שלה מוצרים במחיר

הנמוך בכ־20% מהמותג המוביל בקטגוריה הרלבנטית.

 

תחרות על היולדות

 

השקת תחליף חלב תחת המותג הפרטי תחייב את סופר־פארם להתמודד במכרזי משרד הבריאות, כדי לשווק את המוצר בבתי החולים ולייבא בקבוקי תרכובות מוכנות לאכילה (RTF) המסופקים במחלקות היולדות. תרכובות אלה מאופיינות בתאריך תפוגה קצר יותר, ומחירן יקר יותר מאריזות האבקה הביתיות הנמכרות ברשתות השיווק.

 

מאז 2014 משווקת סופר־פארם חיתולים חד־פעמיים תחת המותג הפרטי שלה שמייצרת בעבורה אונטקס הבלגית. לפי נתוני הרשת, המותג תופס כיום כ־20% ממכירות החיתולים בסניפיה והוביל את הרשת לאיזון לאחר שנים רבות שבהן הצהירה על רווח גולמי שלילי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x