$
פרסום ושיווק

הממונה על ההגבלים אישר את מכירת עדן טבע מרקט לטיב טעם

טיב טעם תשלם 29.5 מיליון שקל לנאמנת עדן טבע מרקט עבור 8 הסניפים העצמאיים; הבנקים המממנים של טיב טעם אישרו הגדלת מסגרת האשראי של החברה ב-40 מיליון שקל

נורית קדוש 12:0431.08.15

שבועיים אחרי שגברה הצעתה בהתמחרות שנערכה בבית המשפט המחוזי בלוד על רשתות טבע קסטל וויקטורי, קיבלה הבוקר (ב') רשת טיב טעם את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לעסקה.

 

 

בעקבות קבלת אישור רשות ההגבלים, נכנס לתוקף הסכם הרכישה במסגרתו תשלם טיב טעם 29.5 מיליון שקל לנאמנת עדן טבע מרקט עבור 8 הסניפים העצמאיים של רשת המזון האורגנית. כעת, יוסבו הסכמי השכירות של עדן טבע מרקט או יחתמו הסכמים חדשים בין משכירי הנכסים לרוכשת. בנוסף, תשלם טיב טעם שבשליטת חגי שלום לנאמנת עבור המלאי הנמצא בסניפי הרשת בהתאם לספירת מלאי שתיערך היום.

 

רכישת המותג עדן טבע מרקט, צפויה לשרת את טיב טעם ביישום כוונתה להרחיב את הרשת ולפתוח עשרות חנויות נוספות בשנים הקרובות.

 

בעקבות העסקה, אישרו הבנקים המממנים של טיב טעם הגדלת מסגרת האשראי של החברה ב-40 מיליון שקל.

 

ברקע הדברים, פנייתה של מגה לפני כחודשיים לבית המשפט המחוזי בלוד בבקשה להקפאת הליכים לרשת עדן טבע מרקט בה החזיקה 51%. הפניה התקיימה במסגרת הסכסוך העסקי שנתגלע בין מגה לבין מייסד הרשת גיא פרוביזור שהחזיק 49%.

 

הסכסוך פרץ עם הדחתו של דודי ויסמן מניהול קבוצת אלון, על רקע סכסוך עסקי בין ויסמן המחזיק 20% בחברת ביילסול המחזיקה 53% באלון רבוע כחול, לבין שרגא בירן, קרוב משפחתו המחזיק בשליטה (80%) בביילסול. רכישת עדן טבע מרקט התבצעה ב-2007 על ידי ויסמן והסבה למגה ולאלון רבוע כחול הפסדים כבדים. עם הדחת ויסמן והחלפתו באביגדור קפלן המוביל את תוכנית ההבראה במגה, הוחלט על הפסקת התמיכה ברשת האורגנית ללא השתתפותו של פרוביזור בנטל. נוכח סירובו לשאת בחלק מהזרמות הכספים שנדרשו לרשת, הדיחו קפלן מניהול הרשת שייסד ובהמשך פנה להקפאת הליכים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x