שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

יו"ר ההסתדרות בדיון בכנסת על רשות השידור: "לא ייתכן לפטר בחקיקה"

אבי ניסנקורן קרא לביטול הסעיף המורה על פיטורי 500 עובדים ברשות השידור; אקוניס: "אם הטאלנטים של רשות השידור רוצים צדק חברתי שיתנו מהשכר שלהם לעובדים החלשים ברשות"; יו"ר הוועדה המיוחדת הוציא מהדיון את ח"כ אראל מרגלית בשל הערות ביניים

אופיר דור 10:4130.08.15

הוועדה המיוחדת בראשות ח"כ צחי הנגבי החלה בדיונים בתיקון לחוק השידור הציבורי שיקבע את גורל רשות השידור. לדיון הטעון הגיע גם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לא הגיע לדיון לאחר ששר האוצר משה כחלון הרחיק אותו מטיפול ברשות השידור.

 

 

כבר בפתיחת הדיון הוציא הנגבי את ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) מהאולם בשל הערות ביניים. מרגלית הגיש הבוקר עתירה לבג"ץ באמצעות עוה"ד אלעד מן ויובל יועז ובו דרישה לחייב את ראש הממשלה ושר האוצר למנות את מועצת תאגיד השידור הציבורי שיוקם במקום רשות השידור.

 

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר אמר בתגובה כי אם התיקון לחוק יאושר בכנסת, נתניהו יעביר את שמות חברי המועצה המומלצים לוועדת ברנר. פילבר אמר כי כונס הנכסים הרשמי, המשמש כמפרק הרשות, ביצע עבודה לפיה נדרשים רק 870 עובדים לצורך הפעלת הרשות כאשר כיום יש 1,420 מקבלי שכר ברשות השידור.

 

 

"כשביקשנו לפטר 300 עובדים מהרשות, הוועדים העלו דרישות של תוספת של 100 מיליון שקל להסכמי הפרישה. הוועדים גם דרשו כי 80%-90% מעובדי הרשות יעברו לתאגיד החדש באותו שכר כמו היום. העלות של זה היא 90 מיליון שקל נוספים", אמר פילבר. "יש 220 עיתונאים ברשות, רבע מהם מקבלים שכר גבוה יותר ממני כמנכ"ל רשות השידור". גם כונס הנכסים פרופ' דוד האן לא הגיע לדיון.

 

ניסנקורן קרא לשנות את הסעיף המורה על כך שהוצאות השכר יקטנו ב-10 מיליון שקל לחודש החל באוקטובר. המשמעות

של הסעיף היא פיטורי 500 עובדים מיידית מהרשות.

 

"ההסתדרות היתה שותפה לרפורמות כואבות כמו בדואר ובמגה. עובדים הלכו הביתה אבל זה נעשה בהסכמה", אמר ניסנקורן. "קבענו פגישות עם האוצר והם לא הגיעו כי הם רוצים לפטר עובדים בחקיקה. זה משהו שחוטא לערכים של יחסי העבודה בישראל. נקטתי בצעדים ארגוניים כי נעשה פה משהו שלא יעשה".

 

השר הממונה אופיר אקוניס אמר כי "אם לא נצביע על התיקון לחוק השבוע בקריאה שנייה ושלישית, רשות השידור תסגר בסוף ספטמבר וכל העובדים יפוטרו. היו מי שרצו לפטר את כל 1,500 העובדים ואנחנו הוצאנו את זה מהתיקון לחוק". לדברי אקוניס, "אם הטאלנטים של רשות השידור רוצים צדק חברתי שיתנו מהשכר שלהם לעובדים החלשים ברשות".

עוד לפני הדיון העביר העורך הראשי של רשות השידור יונה ויזנטל הודעה על התפטרותו לכונס הנכסים הרשמי, המשמש כמפרק הרשות. התפטרותו של ויזנטל לא נכנסת לתוקף מיידית, והוא צפוי להישאר בתפקיד עד סוף אוקטובר. ויזנטל מתפטר על רקע התנגדותו לשינויים הכלולים בתיקון לחוק וביניהם ההחלטה על פיטורי כ-500 מעובדי רשות השידור באופן מיידי. על פי החוק המקורי שעבר בכנסת בשנה שעברה, אמורים היו כל עובדי רשות השידור להיות מפוטרים רק עם הסגירה הסופית של רשות השידור.

 

עובדי רשות השידור "עושים קבלת שבת" שלשום עובדי רשות השידור "עושים קבלת שבת" שלשום צילום: יובל חן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x