$
פרסום ושיווק

בדרך להכרעה: המאבק על רכישת עדן טבע מרקט יגיע לביהמ"ש ביום ראשון

שופט בית המשפט המחוזי, אילן שילה, האריך את הקפאת ההליכים לעדן טבע מרקט עד לסוף החודש וידון ביום ראשון הקרוב בהצעות ויקטורי, טיב טעם וטבע קסטל לרכישת הרשת

נורית קדוש 12:1914.08.15

המאבק בין אייל רביד, מנכ"ל ומבעלי רשת ויקטורי לבין חגי שלום, בעל השליטה ברשת טיב טעם על רכישת עדן טבע מרקט נמשך וצפוי להיות מוכרע ביום ראשון בדיון בפני שופט בית המשפט המחוזי בלוד, אילן שילה. השופט האריך את הקפאת ההליכים לעדן טבע מרקט עד לסוף החודש וידון ביום ראשון הקרוב בהצעות ויקטורי, טיב טעם וטבע קסטל לרכישת הרשת.

 

התנגדות הספקים להצעתו של רביד מתוך חשש שבכוונתו להסב את סניפי הרשת האורגנית לרשת ויקטורי, התמתנה הבוקר ול"כלכליסט" נודע כי הצדדים צפויים להפגש במוצאי השבת.

 

אייל רביד אייל רביד צילום: צפריר אביוב

 

עורכי הדין של ספקי המזון האורגני כבר העבירו הבוקר לבית המשפט נוסח מתון יותר ובו ציינו כי "כפי שעולה מבקשתה המתוקנת של ויקטורי, בכוונתה לרכוש גם את המוניטין של החברה והזכויות במותג".

 

ברקע לדברים, חתימה על הסכם רכישה שלא כלל את מוניטין הרשת והמותג. לדברי רביד, מדובר היה בטעות טכנית שתוקנה ובהתאם, דיווחה אתמול החברה לבורסה על כך שחתמה על הסכם מתוקן הכולל רכישת 8 סניפים, מוניטין והמותג עדן טבע מרקט בתמורה ל-22.5 מיליון שקל. עוד מסרה החברה, כי בכוונתה לפתוח סניפים נוספים של עדן טבע מרקט בתוך חלק מסניפי רשת ויקטורי, במתכונת חנות בתוך חנות.

 

חגי שלום חגי שלום צילום: עמית שעל

 

חיזוק נוסף מקבל רביד מצידם של לקוחות המזון ללא גלוטן, לאחר שהוביל הורדת מחירי מוצרים אלו בשנה החולפת בסניפיו. לדברי דן סלומון, מוביל מאבק הצליאק, רכישת עדן טבע מרקט על ידי רביד מהווה בשורה צרכנית. "כמעט בכל הרשת יש לנו שיתופי פעולה והגינות בנושא המחירים של המוצרים האורגניים וללא גלוטן. רביד היה הראשון שהקשיב לנו והוריד מחירים ורכישת עדן טבע מרקט שסירבה לשתף עימנו פעולה ולכן הדרנו רגלינו ממנה, תהיה בשורה לצרכנים שיוכלו להנות ממחירים שפויים".

 

בניגוד לריכוך בעמדת הספקים ותמיכת גורמים בעלי אוריינטציה צרכנית, בולטת אחת הסיבות לתמיכת חלק מהעובדים המיוצגים על ידי עו"ד אופיר רונן בהצעת טיב טעם, הנמוכה ב-4.25 מיליון שקל מהצעתו של רביד, הנוגעת אף היא בסוגיית המחיר מהפן השני. "חברת טיב טעם הינה רשת מזון המתמחה בשוק הפרימיום. ככזו, יש בינה ובין רשת עדן טבע מרקט דמיון רב. לפיכך העובדים מאמינים כי טיב טעם תדע להתמודד עם הסוגיות השונות בניהול הרשת, מתוך נסיונם שלהם בשוק הפרימיום". נכתב בהודעת העובדים לבית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x