$
פרסום ושיווק

ספקי עדן טבע מרקט: הרשת שווה פי 3 מהמחיר המוצע

ספקי רשת המזון האורגני טוענים לאור ההצעה למכור את עדן טבע תמורת 20 מיליון שקל, שהשווי האמיתי של שלה הוא כ-70 מיליון שקל, וכי יש להורות על התמחרות חוזרת. חובות רשת המזון האורגני לספקים עומדים על 56 מיליון שקל

ענת רואה 11:2213.08.15

עשרות ספקים של רשת המזון האורגני עדן טבע מרקט מבקשים מהשופט אילן שילה שלא לאשר את מכירת הרשת לפי אף אחת מההצעות העומדות כרגע בפניו, בנימוק שהרשת שווה פי שלושה מהסכום בו היא עומדת כעת להימכר.

 

עדן טבע מרקט חייבת לספקים כ-56 מיליון שקל, בהתאם לדיווח שמסרה בעת שביקשה הקפאת הליכים לפני קצת יותר מחודש. כרגע מונחת על שולחנו של השופט בקשתה של הנאמנת עו"ד דורית לוי טילר למכור את 9 הסניפים העצמאיים של עדן תמורת 20.5 מיליון שקל לויקטורי ולטבע קסטל. מנגד, טיב טעם טוענת שיש להעדיף את הצעתה שעומדת על 18.25 מיליון שקל.

לפי תגובת הספקים שהוגשה אמש באמצעות עו"ד איתן פישמן, מבדיקות שנערכו ע"י הספקים מול מומחים ואנשי מקצוע בתחום הקמעונאות, "עולה כי לצורך פתיחת רשת חנויות בסדר גודל של עדן טבע, נדרשת השקעה של 9-10 מיליון שקל לכל סניף. מאחר שבמקרה דנן מדובר על לכל הפחות קבלת 8 סניפים מן המוכן ללא צורך בהשקעה כלשהי, כולל חנויות פעילות, עובדים מקצועיים, רשימת ספקים ולקוחות קיימים, הרי שהיתה נדרשת השקעה של למעלה מ-70 מיליון שקל".

 

עדן טבע מרקט עדן טבע מרקט צילום: אוראל כהן

 

לכן נטען כי מכירת הפעילות, הציוד והמוניטין של הרשת תמורת 20 מיליון שקל הינה "מחיר מציאה" שהוא כ-30% מהשווי האמיתי של עדן טבע.

 

עוד טוענים הספקים שעל שווי הרשת ניתן ללמוד גם מבקשת ההקפאה שהגישה בעלת השליטה מגה שהיתה בתחילה מוכנה להציע הסדר שישקף החזר של 100% לנושים בדין קדימה ו-60% לספקים, ואשר משקף תשלום כולל של 60 מיליון שקל, מעבר לתשלום החובות למערכת הבנקאית בהן מגה ממילא מחויבת לאור ערבויות שנתנה.

 

מגה חזרה בה לאחרונה מהצעת ההסדר בשל טענה למצוקה תזרימית, אך לדברי הספקים, אלמלא אותה מצוקה, ההצעה היתה עומדת בעינה. לכן הם טוענים כי יש לשלוח את הצדדים להתמחרות נוספת, אם בפני הנאמנת או באולמו של השופט. הספקים מזכירים כי ההצעות הקיימות משקפות דיבידנד נמוך ואולי אף זניח ממש לספקים במסגרת הסדר נושים אם וככל שיגובש על בסיס ההצעות הקיימות ונתון זה מהווה נימוק נוסף להצדקה לקיומה של התמחרות נוספת שמטרתה השאת התמורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x