$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

טיב טעם מבקשת מביהמ"ש לאשר לה לקנות את עדן טבע מרקט

טוענת כי הנאמנת עו"ד דורית לוי טילר התנהלה בחוסר תום לב; טיב טעם לא העלתה את הצעתה, 18.25 מיליון שקל, אך טוענת כי היא עדיפה מאלה של ויקטורי וטבע קסטל, הגבוהות יותר - מאחר שלפיה כל הסניפים ימשיכו לפעול תחת המותג עדן

ענת רואה 19:2811.08.15

חברת טיב טעם טוענת שיש למכור לה את עדן טבע מרקט מפני שרק היא מתכוונת להמשיך את כל הסניפים תחת המותג עדן טבע; לדבריה, אם  יימכרו 8 הסניפים לויקטורי וטבע קסטל - הרי שחלקם לא יופעלו תחת המותג.

 

טיב טעם הגישה לפני זמן קצר לשופט אילן שילה התנגדות לבקשת נאמנת עדן, עו"ד דורית לוי טילר, למכור את הסניפים לויקטורי ולטבע קסטל תמורת 20.5 מיליון שקל. לטענתה, על אף שהצעתה הכספית היתה נמוכה יותר ועמדה על 18.25 מיליון שקל - יש להעדיף אותה.

  

בתגובה שהוגשה באמצעות עוה"ד אביתר קנולר ודורית קרני תוקפת טיב טעם את התנהלות הנאמנת וטוענת כי היתה נגועה בחוסר תום לב משווע, במחטף ובניהול מו"מ עם המציעות מאחורי גבה. לפי הטענה, בסיום ההתמחרות שערכה הנאמנת היתה הצעתה של טיב טעם הגבוהה ביותר ולכן היתה צריכה להיות מוכרזת כבר באותו מעמד כזוכה, ובקשה לאישור ההתקשרות עמה היתה צריכה להיות מוגשת ללא דיחוי לבית המשפט.  

 

דורית לוי טילר דורית לוי טילר צילום: אוראל כהן

 

אלא שנטען כי הנאמנת מבקשת כעת מנימוקים קלושים להתקשר עם המציעות האחרות שהצעותיהן נופלות מהצעת טיב טעם בנתוניה, לבד מרכיב התמורה, שלפי טיב טעם "אינו חזות הכל". לפי טענתה לאחר סיום ההתמחרות נותרו 5 נושאים לא מהותיים להסדרה בין הצדדים ואף אחד מהם לא היה בגדר "deal breaker" ובהחלט ניתן היה לגבש נוסח מוסכם. אלא שלפי טיב טעם, הפגישה נקטעה לאחר כשעה וחצי מאחר שהנאמנת "יצאה לשייט" והיא הודיעה להם שנוסח ההסכם אינו נתון למו"מ וחייב להיחתם כמו שהוא.

  

עוד טוענת טיב טעם כי בסוף השבוע האחרון, ובאמצעות קשריה בשוק המזון, הגיע אליה מידע לפיו ממשיכות המציעות האחרות במאמצים לגיוס כספים לשם שיפור הצעתן ומכאן הבינה שמאחורי הקלעים נעשים ניסיונות בניגוד לדין לחבל בזכייתה. החשש, נטען, אומת סופית ביום ראשון כשהנאמנת הודיעה לטיב טעם שבפניה הצעה בסך של 20.5 מיליון, ואם טיב טעם רוצה לרכוש את עדן עליה להציג מיידית הסכם חתום והצעה משופרת שסכומה 20.75 מיליון שקל לפחות.

  

לפי טיב טעם, בתגובה להודעה "מדהימה" זו היא העבירה לנאמנת הסכם חתום בנוסח האחרון שהוחלף בין הצדדים, אך סירבה להעלות את התמורה. החברה מוסיפה כי ראוי וצודק להכריז עליה כזוכה בין היתר מפני שרק במסגרת הצעתה מיועדים כל סניפיה העצמאיים של עדן טבע להמשיך ולפעול תחת המותג. בכך מכוונת כנראה טיב טעם לעובדה שויקטורי אינה מתכוונת להפעיל את שני הסניפים שהיא רוצה לרכוש, ברמת גן ובגן העיר בתל אביב, כסניפים של עדן טבע אלא כסניפי ויקטורי. הדבר עולה מכך שבהסכם הרכישה ויקטורי אינה רוכשת את המותג ואת המוניטין. עם זאת טבע קסטל רוכשת את המותג והמוניטין ביחד עם הסניפים וככל הידוע תפעיל 6 סניפים של עדן טבע מרקט.

 

 

עדן טבע מרקט עדן טבע מרקט צילום: צביקה טישלר
לפי טיב טעם, למוניטין החברה ולתדמיתה יש חשיבות מכרעת עבור בעלי הנכסים במסגרתם פועלות החנויות, ואין כל ודאות שבעלי הנכסים יסכימו להתקשר עם רשתות שאופיין שונה בתכלית. שנית, נטען, מטבע הדברים יעדיפו ספקי החברה העוסקים בתחום המזון האורגני הנישתי מצב בו החנויות שומרות על ציביונן הייחודי. טענה שלישית המועלית היא כי סביר להניח שלמציעות אין כל צורך בהמשך הפעלת מטה החברה של עדן טבע ועובדה זו לבדה תוביל לפיטורים של עשרות עובדים. כן נטען כי אין להשוות בין תנאי עבודה המקובלים בחנויות מסוג עדן טבע לאלה המקובלים ברשתות מכירה המוניות כדוגמת ויקטורי כך שניתן להניח שעבודתם של רבים מעובדי הסניפים לא תמשך.

 

 

עוד נטען שויקטורי וקסטל נזקקו ל-48 שעות כדי לשפר את הצעתן הכספית, מה שמלמד כי "על מנת להציע הצעה זו נדרשו לרתום את מלוא אמצעיהן, ולא ניתן שלא לתהות אם יוכלו לעמוד בהוצאות נוספות הצפויות כתוצאה מרכישת הפעילות. מנגד, על מנת להתרשם מאיתנותה הפיננסית של טיב טעם די לפנות לנתוניה, כפי שהם מתפרסמים בדרך קבע במנגנוני הדיווח הפומביים".

  

לסיום מבקשת טיב טעם שייקבע דיון בנושא והיא תוזמן אליו.

  

במקביל הודיעה היום משכירת הסניף ברמת גן לבית המשפט כי היא מתנגדת לאישור המכירה לויקטורי; לטענתה, עדן הפרה את הסכמי השכירות ולכן עליה לפנות את המושכר מכל אדם וחפץ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x