$
פרסום ושיווק

נאמנת עדן טבע מרקט: לאשר מכירת הסניפים לויקטורי וטבע קסטל

הנאמנת מבקשת שבית המשפט יאשר בדחיפות מכירת הסניפים העצמאיים בתמורה ל-20.5 מיליון שקל. כ-70% מעובדי הסניפים שימכרו ימשיכו להיות מועסקים ברשת מוצרי הטבע

ענת רואה 22:1609.08.15

נאמנת עדן טבע מרקט, עו"ד דורית לוי טילר, מבקשת מבית המשפט לאשר לה למכור 8 סניפים של הרשת לחברת טבע קסטל ולחברת ויקטורי. זאת תמורת 20.5 מיליון שקל בסך הכל.

 

הבקשה הדחופה הוגשה לפני זמן קצר לשופט אילן שילה מבית המשפט המחוזי בלוד, וצורפו אליה שתי טיוטות של הסכמי מכר, האחד עם טבע ספורט קסטל תמורת 10.9 מיליון שקל ובעבור רכישת פעילות הרשת בשישה סניפים, והשני עם ויקטורי תמורת 9.6 מיליון שקל בעבור שני סניפים של החברה.

קובי לוי בעלי רשת טבע קסטל קובי לוי בעלי רשת טבע קסטל צילום: אביגיל עוזי

 

רשת מוצרי הטבע נקלעה להקפאת הליכים לפני כחודש, אז מנתה 9 סניפים עצמאיים אך אחד מהם, סניף אשדוד בהליכי סגירה. תשעה סניפים פועלים בתוך סניפי רשת מגה במתכונת של חנות בתוך חנות ושלוש נקודות בריאות באותה מתכונות פעלו בתוך סניפי מגה. הרשת העסיקה 640 עובדים.

 

לדברי הנאמנת בבקשה הדחופה, בעקבות פרסום הזמנה להציע הצעות וההד התקשורתי הנרחב שקיבלו הליכי ההקפאה, פנו אליה למעלה מעשרים מתעניינים רבים מהם גורמים מוכרים הפועלים בענף הקמעונאות.

 

אייל רביד, ויקטורי אייל רביד, ויקטורי צילום: נמרוד גליקמן

 

בסופו של דבר התקבלו במשרדה שתי הצעות מחייבות עבור פעילות הרשת, למעט הפעילות בתוך מגה, המוניטין, הסניפים העצמאיים והציוד. האחת היתה הצעת טיב טעם בתמורה ל-10 מיליון שקל לפני מע"מ והשנייה של טבע קסטל בסך 9 מיליון שקל.

 

כמו כן התקבלו במשרד הנאמנת 4 הצעות לרכישת סניפים מסוימים של הרשת על הציוד והמלאי המצויים בהם: ויקטורי הציעה 4 מיליון שקל עבור סניף רמת גן ו-4 מיליון שקל עבור סניף תל אביב והיתר הציעו סכומים נמוכים יותר (טבע קסטל, מחסני להב ורמי לוי).

 

עו"ד דורית לוי טילר עו"ד דורית לוי טילר צילום: אוראל כהן

 

הנאמנת כותבת כי קיימה התמחרות ומו"מ מול המציעים ומתחילתה הסתמן שהצעת ויקטורי ביחס לסניפים בתל אביב ורמת גן והצעת טבע קסטל ביחס ליתר הסניפים והמותג הן הגבוהות ביותר. אז התקיימה התמחרות נוספת ולמרות שהצעתה של טיב טעם באותה עת היתה הגבוהה ביותר ועמדה על 18.2 מיליון שקל, היא נותרה לא מסוימת שכן הצדדים לא הצליחו לגבש הסכמות מסחריות ונוסח הסכם מכר.

 

רוב העובדים יישארו

 

לפי ההסכמות שהושגו בסופו של דבר, ויקטורי התחייבה להעסיק 75% מעובדי הסניפים שאותם היא מבקשת לרכוש וטבע קסטל התחייבה להעסיק 70% מעובדי הסניפים שאותם היא מבקשת לרכוש. ההסכמים מותנים מלבד באישור בית המשפט גם בקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים ואישורי המשכירות של הסניפים להמחאת הזכויות לפי הסכמי השכירות או בצו של בית המשפט שיורה על כך.

 

לדברי הנאמנת בנוסף לתמורה 20.5 מיליון שקל, צפויים להתקבל בקופת ההקפאה סכומים ניכרים נוספים בעבור מלאי החברה, והיא סבורה כי התמורה המוצעת הינה המיטבית אותה ניתן היה לקבל בנסיבות העניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x