$
פרסום ושיווק

פנייה ליועמ"ש הכנסת: הכשרת תחנות המשנה ברדיו האזורי אינו חוקתי

תחנות הרדיו קול רגע ורדיו צפון מבקשות מעו"ד איל ינון להבהיר לחברי הכנסת כי הצעת החוק שאושרה בקריאה טרומית בחודש שעבר - שמאפשרת את המשך פיצול התדרים, אינה עומדת במבחן החוקתיות

אופיר דור 09:2806.08.15
תחנות הרדיו קול רגע ורדיו צפון מבקשות מהיועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון, להבהיר לחברי הכנסת כי הצעת החוק שאושרה בקריאה טרומית בחודש שעבר - שמאפשרת את המשך פיצול התדרים, כלומר את קיומן של תחנות המשנה של הרדיו האזורי - אינה עומדת במבחן החוקתיות. כך נודע ל"כלכליסט". את הבקשה הן הפנו במכתב שנשלח על ידי עו"ד נגה רובינשטיין, לשעבר היועצת המשפטית של משרד התקשורת. שתי התחנות טוענות כי המשך פיצול התדרים גורם להן נזק משמעותי בשיעורי ההאזנה ובמכירת פרסומות.

 

בין 2001 ל־2012 נתנה מועצת הרשות השנייה אישור לשלוש תחנות רדיו אזורי - רדיו לב המדינה, רדיו דרום ורדיו חיפה - להקים תחנות משנה באמצעות תדר נוסף שהן קיבלו במקור לשיפור הקליטה. אולם בעקבות קביעתה אשתקד של היועצת המשפטית של הרשות השנייה הילה שמיר כי מתן האישורים נעשה שלא בסמכות, החליטה מועצת הרשות בתחילת השנה, בגיבוי בג"ץ, לבטל את האישור לפיצול התדרים ולהקמת תחנות המשנה.

 

אלא שבחודש שעבר אושרה בקריאה טרומית הצעת חוק שנועדה להכשיר את תחנות המשנה. לטענת רדיו צפון וקול רגע, הצעת החוק אינה עומדת בדרישת בג"ץ להסדיר את הנושא "בדרך הוגנת ושוויונית" מכיוון שהיא מחייבת לאשר את תחנות המשנה, ואישור פיצול לתחנות נוספות יינתן רק בהתאם לזמינות התדרים ולצורכי הציבור.

 

עו"ד איל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד איל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x