$
פרסום ושיווק

בעקבות ההתנגדויות הרבות: קרביץ נאלצה לוותר על גרפיטי

נייר חדרה הודיעה לבורסה על ביטול העסקה, במסגרתה הייתה אמורה למכור את גרפיטי לנייר חדרה; זאת בעקבות "קבלת הערות הממונה על ההגבלים העסקיים"

נורית קדוש 18:2223.07.15

ההתנגדויות הרבות בענף הציוד המשרדי, הובילו לביטול עסקת רכישת חברת גרפיטי של נייר חדרה על ידי קרביץ. בהודעה של נייר חדרה לבורסה הסבירה החברה כי בעקבות "קבלת הערות הממונה על ההגבלים העסקיים הנוגעות להשלמת העסקה", הסכימו הצדדים על ביטולה של העסקה ללא טענות אחד כלפי השני.

 

 

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", נראה כי השלמת העסקה עלולה היתה ליצור מונופול בתחום אספקת הציוד המשרדי למגזר העסקי. נתח השוק של חברת קרביץ במגזר העסקי, המכונה גם השוק המוסדי, הוא 28%, ואילו זה של גרפיטי עומד על 21%; מיזוגן יוביל לגוף שמחזיק ב־49% מהשוק המוסדי - כך עולה מנתוני BDI שהגיעו לידי "כלכליסט". עוד עולה מהנתונים כי ההכנסה המצרפית של קרביץ ושל גרפיטי מהמגזר העסקי הסתכמה ב־475 מיליון שקל ב־2013.

 

 

 

"אישור מכירת גרפיטי לקרביץ ייצור גוף ריכוזי שישלוט בשיווק הציוד המשרדי לשוק המוסדי. שאר השחקנים, שמחזיקים ב־1%–5% ממנו, לא יהיו מסוגלים להתחרות בגוף כזה ופשוט ייעלמו מהזירה", טען גורם בענף שלדבריו העלה את חששותיו בפני רשות ההגבלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x