$
פרסום ושיווק

ערוץ 20 נקנס ב-100 אלף שקל על שידור עצרת הימין לפני הבחירות

מועצת הכבלים והלוויין קבעה כי לערוץ אסור לשדר תוכניות חדשותיות לפי תנאי הרישיון שלו ללא קבלת אישור מראש; בקשת ערוץ 20 להקים חברת חדשות עדיין לא הוכרעה

אופיר דור 17:0524.06.15

מועצת הכבלים והלוויין קנסה ב-100,800 שקל את ערוץ 20 על שידור חדשות שלא כדין. הערוץ שידר בחודש מרץ האחרון בשידור ישיר את עצרת הימין בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו לקראת הבחירות לכנסת. "שידור זה מהווה שידור חדשות לכל דבר ועניין, וזאת בניגוד לתנאי הרישיון של הערוץ, וללא קבלת אישור המועצה מראש ובכתב", קבעה המועצה.

 

ערוץ 20 קיבל רישיון לצורך שידורים בתחום מורשת ישראל ולכן העברת אירועים חדשותיים מחייבת אותו לקבל אישור מראש של מועצת הכבלים. "יובהר כי אחת התכליות העומדות בבסיס דרישת אישור כאמור היא הרגישות הטמונה בשידורי חדשות", נכתב בהודעת מועצת הכבלים.

 

יו"ר מועצת הכבלים, ד"ר יפעת בן חי-שגב יו"ר מועצת הכבלים, ד"ר יפעת בן חי-שגב צילום: ערן יופי כהן

 

יו"ר מועצת הכבלים ד"ר יפעת בן חי-שגב מסרה כי "אמנם ערוץ 20 פנה למועצה לפני כחודשיים בבקשה להפיק חדשות אך טרם העביר התייחסותו לדרישות המועצה בכל הנוגע לתכנית עסקית ועמידה בתנאים הנוספים הקבועים ברישיון". לדברי בן חי-שגב, "ככל שהתכנית תענה לקריטריונים המקצועיים הנדרשים לשידורי חדשות, תובא בקשת הערוץ לדיון בפני המועצה, שתדון בה במכלול ההיבטים".

 

אין זו הפעם הראשונה מאז עלה ערוץ 20 לאוויר בחודש יוני 2014 שבה הוא מבקש להרחיב את מסגרת שידוריו מעבר לקבוע ברישיון. בשנה שעברה תכנן ערוץ 20 לשדר את משחקי הפועל ירושלים כדורסל במסגרת היורוקאפ, אך לא קיבל אישור לכך ממועצת הכבלים.

 

מערוץ 20 נמסר: "אנו מתפלאים כי לאחר שהרגולציה דאגה למחול שוב ושוב לערוץ 10 על חובותיו, הן הכספיים והן הרגולטוריים, מחמירים דווקא עם ערוץ 20 אשר נמצא בתחילת דרכו. אנו לומדים את מכתב המועצה ונפעל בהתאם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x