• תפריט
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

ערוץ 10 פנה רשמית לנתניהו: רוצים להישאר במספר 10 בשלט

מדובר בצעד האחרון שצריך לעשות הערוץ במסגרת המעבר מזיכיון לרישיון שידורים ל-15 שנה החל מסוף החודש. החשש בערוץ: נתניהו יקבע תשלום גבוה עבור האפיק, שיחייב את הערוץ לעבור למספר 15-12 בשלט

אופיר דור 17:0716.06.15

ערוץ 10 הגיש היום (ג') באופן רשמי בקשה לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו להישאר באפיק 10 בשלט, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בצעד האחרון שצריך לעשות הערוץ במסגרת המעבר מזיכיון לרישיון שידורים ל-15 שנה החל מסוף החודש.

הערוץ חייב להסדיר את הנושא עד לסוף החודש כדי להמשיך לשדר באותו האפיק. נתניהו יכול להחליט האם לאשר לערוץ להמשיך ולהשתמש באפיק 10, שמוגדר רכוש המדינה, גם ב-15 השנים הקרובות.

 

תמר איש שלום, מגישת מהדורת החדשות בערוץ 10. נלחץ 10 בשלט? תמר איש שלום, מגישת מהדורת החדשות בערוץ 10. נלחץ 10 בשלט? צילום: ענבל מרמרי

 

אם נתניהו מאשר לערוץ להמשיך ולשדר באפיק, הוא צריך לקבוע בהתייעצות עם הרשות השנייה את התשלום עבור השימוש באפיק.

 

לאור ניסיון העבר, בערוץ 10 חששו מהגשת הבקשה לנתניהו, שעלול לקבוע תשלום גבוה שיחייב אותם לזוז לאפיק אחר והעדיפו להמתין איתה כמעט עד הרגע האחרון. האפיקים האפשריים שאליהם יכול הערוץ לעבור אם לא יגיע להסכמה עם נתניהו הם 15-12 בשלט.

 

בחודש שעבר, ביומו האחרון כשר האוצר, הטיל נתניהו על הערוץ תשלום גבוה של 16.8 מיליון שקל בעבור הארכות הזיכיון שקיבל בשנים 2012-2015, אף שאגף תקציבים באוצר המליץ על תשלום של עד 5 מיליון שקל. רק לאחר עתירה של הערוץ לבג"ץ, הוחלט כי הנושא יעלה לאישור שר האוצר הנכנס משה כחלון, שצפוי להפחיתו. ההערכה היא שבערוץ 10 מעדיפים לחכות עם הבקשה עד לרגע האחרון, מתוך הערכה שאז לא תהיה לנתניהו אפשרות לקבוע תשלום גבוה מידי על האפיק.

 

ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לאסור על נתניהו להחליט בענייני ערוץ 10, מאחר ולדבריו התנהלותו של ראש הממשלה "מוכיחה כי נתניהו הוא שור מועד שלא יהסס לנגוח בשנית". מרגלית מבקש שהיועץ יהודה ויינשטיין יקח מידיו של נתניהו את ההחלטה בענייני הערוץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x