שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

לא נותן רשות: אקוניס הודיע כי יבחן שינויים בחוק לסגירת רשות השידור

השר האחראי על רשות השידור שנכנס לתפקידו בשבוע עבר, כבר הצהיר כי לדעתו החוק לפתיחת תאגיד שידור ציבורי חדש אינו טוב וכי התאגיד לא יקום בשנה הקרובה

אופיר דור 08:3614.06.15
השר אופיר אקוניס רק נכנס באמצע השבוע שעבר לתפקיד השר האחראי על רשות השידור והרשות השנייה, וכבר הצהיר על כוונתו לבחון שינויים בחוק השידור הציבורי. בראיון שנתן לרדיו תל אביב בסוף השבוע אמר אקוניס כי לדעתו החוק שהוביל בשנה שעברה גלעד ארדן בתפקידו כשר התקשורת לסגירת רשות השידור ופתיחת תאגיד שידור ציבורי אחר במקומה, אינו חוק טוב.

התאגיד נועד להחליף את רשות השידור, אך להיות גוף רזה שיעסיק מחצית מהעובדים ושעיקר מימונו יגיע מתקציב המדינה ולא מתשלום אגרת טלוויזיה. אקוניס אמר כי אין בהילות לאשר את מינוים של חברי מועצת התאגיד, מכיוון שהוא בכל מקרה לא יקום בשנה הקרובה.

 

בניין רשות השידור בניין רשות השידור צילום: עמית שאבי

 

כחלק מבחינת השינויים צפוי אקוניס להיפגש היום וביום רביעי עם עובדי רשות השידור, שרובם עשויים לאבד את עבודתם כחלק מיישום החוק. עד כה נמנעו השרים הממונים על הרשות מלהיפגש עם העובדים ישירות. ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני) ביקר את אקוניס על כך שהוא נפגש עם העיתונאים שאמורים לסקר אותו כדי לדון עימם בנוגע לעתידם המקצועי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x