שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

ארנה סטאר גרופ תפריש 1.8 מיליון שקל לפיצוי רשתות על העיכוב בפתיחת קניון נהריה

לאחר עיכובים חוזרים ונשנים, הנהלת הקניון נערכת לפתיחה שתיערך ב-9 ביוני. הסוחרים דורשים פיצויים גדולים יותר: "מדובר בהפסדים של מיליוני שקלים לכל אחת מהרשתות"

אורנה יפת 08:4403.06.15

לאחר עיכובים חוזרים ונשנים בפתיחת קניון ארנה נהריה, בימים האחרונים קיבלה הנהלת הקניון טופס 4 ושלחה לשוכרים הזמנות לפתיחה שתיערך ב־9 ביוני. אבל רגע לפני החגיגות נאלצת החברה המחזיקה בבעלות על הקניון, ארנה סטאר גרופ (לשעבר מנופים פיננסים), לבצע הפרשה של 1.8 מיליון שקל בשל דרישות הרשתות לפיצויים. החברה דיווחה על ההפרשה בדו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2015.

 

ל"כלכליסט" נודע כי עם החברות שדרשו פיצויים נמנות קבוצת פוקס, הוניגמן, רנואר, נעלי אלדו ורשת ספרינג. מלבדן קיבלה הנהלת הקניון מכתבי דרישה נוספים. לדברי בכיר באחת מרשתות הקמעונאות הגדולות, "גייסתי עובדים, הכשרתי אותם, שמרתי מלאי במחסנים ואני מפסיד מכירות רבות. אני חושב שארנה התבלבלו במקום שהם שמו את הנקודה של סכום ההפרשה. מדובר בהפסדים של מיליוני שקלים לכל אחת מהרשתות".

 

קניון ארנה בנהריה קניון ארנה בנהריה צילום: גיל נחושתן

 

ארנה סטאר גרופ מוחזקת על ידי חברת ASTC הסינגפורית שבשליטת מרכוס וובר (62%) ועל ידי אברהם נניקשווילי (23%). יתר האחזקות מצויות בידי הציבור. החברה מחזיקה גם בבעלות על קניון ארנה הרצליה ומרכז מסחרי באשדוד. דו"חותיה לרבעון הראשון של השנה מעידים שמצבו של קניון ארנה הרצליה ממשיך להיות רע. הקניון רשם צניחה של 80% ב־NOI (הכנסות משכירות נטו) והוא הסתכם ב־4.6 מיליון שקל. החברה הורידה את דמי השכירות הממוצעים למ"ר לחודש ב־2 שקלים והם הסתכמו ב־115 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x