$
פרסום ושיווק

מנכ"ל ערוץ 10 לעובדים: "עשינו את זה, נחתם הסכם העברת הבעלות לקבוצת RGE"

יוסי ורשבסקי: "ההסכם מסדיר את עתיד ערוץ 10 ל-15 השנה הבאות". השלמת העסקה עדיין כרוכה בהעברת ערבויות בנקאיות לרשות השנייה

אופיר דור 10:5602.06.15

בעלי המניות בערוץ 10 יוסי מימן וארנון מילצ'ן חתמו הלילה על העברת הבעלות לקבוצת RGE של לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי. אולם השלמת העסקה עדיין כרוכה בהעברת ערבויות בנקאיות לרשות השנייה.

 

מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי הוציא הבוקר מייל לעובדים ובו הוא כותב כי "בשעה טובה נחתם לפנות בוקר הסכם השקעה עם קבוצת RGE. ההסכם מסדיר את עתיד ערוץ 10 ל-15 השנה הבאות. עם כל האחריות לצופינו, לבעלי המניות החדשים ולעצמנו, מגיע לנו לשמוח שמחה גדולה. עשינו את זה".

 

גם ברשות השנייה בירכו על החתימה אך ציינו כי עוד היום על ערוץ 10 להמציא את כל האסמכתאות הדרושות לעמידתו בתנאים לרישיון.

 

יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10 צילום: נועם מושקוביץ'

 

גם ב-RGE עדיין לא הוציאו הודעה רשמית על השלמת העסקה. מבחינת הקבוצה החתימה עדיין מותנית בהסדרה של שורה של נושאים בנקאיים כולל הסדרים בין בעלי המניות הקודמים של ערוץ 10 לבין הבנקים לגבי חובות עבר של הערוץ.

 

יו"ר מועצת הרשות השנייה אוה מדז'יבוזי אמרה כי "שוק הטלוויזיה המסחרית צועד היום צעד דרמטי לקראת שיפור בתחרות ובאיכות. הרשות השנייה פעלה בחודשים האחרונים באופן אינטנסיבי על מנת לעמוד בלוח הזמנים והבטיח ודאות מקסימלית שתאפשר את תחילת התהליך ההדרגתי של הסדרת שוק הטלוויזיה המסחרית".

 

אמש, קצת לפני חצות נאלץ ערוץ 10 לקבל ארכה נוספת של 24 שעות, שנייה במספר, ממועצת הרשות השנייה כדי להשלים את עסקת העברת הבעלות לקבוצת RGE של לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי. ערוץ 10 צריך להגדיל את הערבויות הבנקאיות לרשות השנייה מ-9 מיליון שקל ל-45 מיליון כדי לעמוד בתנאים לקבלת רישיון שידורים ל-15 שנה נוספות.

 

קבוצת RGE צפויה לקבל 51% מהבעלות על ערוץ 10, בעוד מילצ'ן ומימן יישארו עם 49% מהמניות. בהמשך תהיה ל-RGE אופציה לרכוש את מלוא 100% מהבעלות תמורת תוספת תשלום. בנוסף לרשות השנייה צריכה העסקה לקבל את אישור רשות ההגבלים העסקיים. עסקת המכירה אמורה לעבור עוד לעיונו של אילן שילוח, שמחזיק אופציה להשוות כל הצעה לרכישת הערוץ בתוך 14 יום. שילוח בכל מקרה לא יהיה הגורם שיתקע את התהליך ויביא לעיכוב במתן הרישיון לערוץ 10.

 

במסגרת העסקה תצטרך קבוצת RGE להזרים כ-200 מיליון שקל שרובם ילכו לכיסוי חובות ערוץ 10 הגבוהים ולהשקעות בתוכן. בעלי המניות מימן ומילצ'ן צפויים לקבל 10-20 מיליון שקל במזומן, בנוסף לעד 40 מיליון שקל בעתיד עבור מכירת יתרת מניותיהם. מועצת הרשות השנייה בהובלת היו"ר אוה מדזיבוז' גילתה סבלנות רבה בכל הנוגע להשלמת התהליך שהיה צריך להיסגר כבר ביום ראשון בלילה, וכאמור אפשרה לערוץ שתי דחיות עד כה.

 

גורמים בבנק לאומי מסרו ל"כלכליסט" כי "מבחינתנו הכל סגור. חסר רק שערוץ 10 ו-RGE יבואו לחתום על המסמכים ואז ניתן יהיה לסגור את נושא הערבויות הבנקאיות לרשות השנייה".

 

במקביל ערוץ 10 הודיע כי החליט למשוך את העתירה שהגיש לבג"ץ בנוגע לחוב בגובה 16.8 מיליון שקל שקבע ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוץ בגין הארכות הזיכיון שקיבל ב-2012-2015 , משיכת העתירה נובעת מהודעת משרד האוצר מיום חמישי האחרון כי נושא התשלום בעד הארכות זיכיון קודמות יובא לבחינה מחודשת של שר האוצר משה כחלון וכי תינתן לערוץ 10 האפשרות להציג את עמדתו בהליך שימוע - כפי שהתבקש בעתירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x