$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

ערוץ 10 קיבל ארכה של 24 שעות להשלמת הדרישות לקבלת רישיון

העברת השליטה לקבוצת RGE סוכמה סופית, אך נותרו עניינים טכניים הדרושים להשלמת העסקה. היום היה המועד האחרון בו נדרש ערוץ 10 לעמוד בדרישות הרשות השנייה לקבלת רישיון

אופיר דור 23:3031.05.15

ערוץ 10 פנה הערב (א') לרשות השנייה בבקשה לקבל הארכה של 24 שעות להשלים את הדרישות לקבלת רישיון שידורים ל-15 שנה. היום הוא המועד האחרון של ערוץ 10 לעמידה בתנאים שהציבה לו הרשות השנייה לקבלת רישיון, בהם הגדלת הערבויות הבנקאיות. מועצת הרשות השנייה נענתה לבקשת ערוץ 10 להשלים את כל התהליכים עד מחר לאחר שהשתכנעה שנושא העברת השליטה לקבוצת RGE עומד לקראת סופו.

 

 

RGE בבעלות לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי סיכמה הערב סופית את כל הפרטים הדרושים לצורך קבלת השליטה בערוץ מידי בעלי המניות הנוכחיים יוסי מימן וארנון מילצ'ן. הודעה רשמית על חתימת העסקה אמורה לצאת מחר לאחר שייפתרו נושאים טכניים.

 

 

RGE תחזיק בשלב הראשון 51% ממניות ערוץ 10 ותקבל אופציה לרכישת 49% נוספים בהמשך הדרך. הקבוצה צפויה להזרים כ-200 מיליון שקל, כשעיקר המימון ילך לכיסוי חובות הערוץ והשקעות עתידיות. מימן ומילצ'ן יקבלו 15-20 מיליון שקל במזומן ובהמשך יוכלו לקבל 40 מיליון שקל על מכירת יתרת המניות, בכפוף לתוצאות הכספיות של הערוץ.

 

 

אביב גלעדי אביב גלעדי צילום: עמית שעל

 

ערוץ 10 צריך היה להגדיל עד היום את הערבויות הבנקאיות שלו מ־9 מיליון שקל לכ־45 מיליון שקל ולהעמיד כתבי התחייבות של בעלי המניות בגובה 27 מיליון שקל. בנוסף, צריך הערוץ להציג את מבנה הבעלות החדש, שבמסגרתו 25% מהמניות - המוחזקות בנאמנות מאז עזיבת רון לאודר - מועברות לידי משקיע כלשהו. ערוץ 10 צריך להשלים את התהליך כולו עד מחר.

 

בכל מקרה העסקה דורשת עדיין את אישור רשות ההגבלים העסקיים והרשות השנייה. לאיש העסקים אילן שילוח יש 14 יום להשוות את ההצעה של קבוצת RGE ולקבל את ערוץ 10 לידיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x