$
מדיה

דרישת החוב של נתניהו מערוץ 10 תגיע לאישור מחדש אצל כחלון

המדינה הבינה כי לא תוכל להגן בבג"ץ על החלטת ראש הממשלה לקבוע דרישת תשלום של 16.8 מיליון ש' על הארכת הזיכיון, אותה קיבל נתניהו בשעותיו האחרונות כשר אוצר, וזו תובא לאישור מחדש אצל שר האוצר הנכנס

אופיר דור 19:2628.05.15
היועץ המשפטי של משרד האוצר יואל בריס קובע היום (ה') בחוות דעת כי החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לדרישת חוב מערוץ 10 תצטרך לחזור לחתימה מחדש של שר האוצר הנוכחי משה כחלון.

 

בריס קובע כי מכיוון שהחלטת נתניהו עדיין דורשת את אישור הוועדות הרלבנטיות בכנסת, והוועדות האלו עדיין לא הוקמו, בכל מקרה היא תובא לאישור מחדש של שר האוצר הנכנס כחלון בהתייעצות עם נתניהו כשר התקשורת.

 

בעקבות החלטת נתניהו עתר ערוץ 10 לבג"ץ. חוות הדעת של בריס נובעת ככל הנראה מאי-יכולתה של המדינה להגן בבג"ץ על החלטת נתניהו לקבוע חוב של 16.8 מיליון שקל לערוץ 10 בגין הארכות הזיכיון שקיבל הערוץ ב-2012-2015. נתניהו קיבל את ההחלטה ככל הנראה בשעותיו האחרונות כשר האוצר, רגע לפני השבעת הממשלה, וייתכן שאפילו אחרי השבעת הממשלה כאשר לא היה בפועל שר האוצר.

 

בנוסף, נתניהו חתם על קביעת החוב לערוץ 10 עוד לפני שהסתיים המועד האחרון אותו נתן בריס לערוץ להגשת תגובה. למעשה לא ברור מדוע נתניהו חתם על דרישת החוב בסיטואציה הנוכחית מלכתחילה. נתניהו אימץ את עמדת הרשות השנייה לגבי גובה החוב, על אף שעמדת אגף תקציבים באוצר היתה כי התשלום לא צריך להיות מעל 5 מיליון שקל. לפני שיקבלו נתניהו וכחלון את ההחלטה החדשה יוכל ערוץ 10 להגיש חוות דעת מטעמו.

 

נתניהו. המדינה לא תוכל להגן על החלטתו בבג"ץ נתניהו. המדינה לא תוכל להגן על החלטתו בבג"ץ צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x