$
פרסום ושיווק

נפטרה אפי האוס, בעלת רשת האופנה בילבונג

האוס, בת 45, נפטרה לאחר מאבק במחלה קשה. היא עמדה בראש חברת בילי האוס, בעלת הזיכיון למותג הגלישה בילבונג, אותה הקימה ב-99'

אורנה יפת 10:1227.05.15

אפרת (אפי) האוס, מייסדת ומנכ"לית חברת בילי האוס, הלכה לעולמה בטרם עת. האוס בת 45, אמא לשתי בנות, נפטרה ביום שני בלילה בביתה במושב בית חרות, לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.

 

האוס עמדה בראש חברת בילי האוס, בעלת הזיכיון למותג הגלישה בילבונג לצד מותגי הצעירים ELEMENT ו-REEF, אותה הקימה באוקטובר 1999 ביחד עם בעלה לשעבר צחי האוס, שאת חלקו בחברה היא רכשה במהלך השנים. האוס גם הקימה ביחד עם הראל ויזל מבעלי קבוצת פוקס, ארי מלמוד ואשתו שרי אסף מלמוד (בת משפחה של אפי - א"י), את מיזם דוכני הנעליים מרשה בלרינה.

 

אפי האוס אפי האוס צילום: אריאל בשור

 

בשנת 2006 רכשה קבוצת פוקס 50% ממניות חברת בילי האוס, בתמורה ל-19.5 מיליון שקל וכיום מונה הרשת 36 חנויות בקניונים מובילים ובנוסף משווקת את מותגי הגלישה לעשרות חנויות בסיטונאיות. בילי האוס מעסיקה 315 עובדים וסיימה את שנת 2014 עם מחזור מכירות של 86.3 מיליון שקל.

 

גם לאחר כניסתה של פוקס לשותפות בחברה, המשיכה האוס לנהל אותה, באופן השונה לחלוטין משיטת הניהול של פוקס ושל הראל ויזל. בעוד ויזל רוכש זכיונות למותגים בינלאומיים ופותח עשרות סניפים בו זמנית, האוס בחרה לפתח את בילבונג בהדרגתיות וסירבה להשיק את המותג בכל קניון שנפתח, מתוך מחשבה שהוא ראוי להיות בעיקר בערים בהן קיים חוף ים.

 

בראיון שנתנה ל"כלכליסט" לפני שלוש שנים, אמרה האוס על הפגישה הראשונה עם הראל ויזל, כי התקשתה להאמין שהרכישה תתבצע: "אמרתי לצחי: 'לא נעים לסרב לאנשים כאלה. נלך, נהנהן בראש ואחרי שעה זה ייגמר. באתי להילטון עם בגדי חוף, וצחי, גולש בעצמו והרוח החיה מאחורי המותג, בא עם הגלשן. אחרי הפגישה הראל שלח מסרון עם איתות חיובי על כך שהוא רוצה להיכנס כשותף. אמרתי לצחי: 'אל תתייחס, הוא בטח התבלבל והתכוון לשלוח למישהו אחר".

 

אתמול מסר ויזל בתגובה לפטירתה של האוס: "אני עצוב וכואב על פטירתה בטרם עת של אפי האוס, שותפה וחברה יקרה ואהובה. אפי הצליחה לבנות את בילבונג כמותג הגלישה והלייף סטייל המוביל בישראל. אפי הייתה חוד החנית של החברה. תפיסת עולמה ואופן ניהולה השתקפו בכל תחומי פעילותה של החברה וחסרונה יורגש עד מאוד. קבוצת פוקס מתחייבת לשמור על המורשת שבנתה והנחילה אפי ותעשה ככל שביכולתה להמשיך את מפעל חייה ואת המשך פיתוחה העתידי של חברת בילבונג בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x