$
פרסום ושיווק

האם אילן שילוח ייענה להצעתו של ארנון מילצ'ן להשתלטות על ערוץ 10?

מילצ'ן, המחזיק ב-24% ממניות ערוץ 10, לא מעורב בו בשנים האחרונות ולא מזרים אליו כסף פנה לאילן שילוח בהצעה אמש; דוברו של אילן שילוח טען כי הוא סירב להצעה, אך במקביל צייץ שילוח בטוויטר: "הודעתי למילצ'ן שאני מוכן לקבל את הצעתו שייכנס ב-49%. בתנאי שיעביר ביום חמישי בסך כ-50 מיליון שקל לרשות השנייה"

אופיר דור 08:3021.05.15

התפתחות לא צפויה בנושא ערוץ 10. טייקון התקשורת ארנון מילצ'ן, המחזיק ב-24% ממניות ערוץ 10, פנה לאילן שילוח בהצעה להצטרף אליו בהשתלטות על הערוץ. מילצ'ן לא היה מעורב בערוץ 10 בשנים האחרונות ולא הזרים אליו כסף. מילצ'ן הצהיר בעבר כי הוא מעוניין למכור את מניותיו בערוץ. לכן מפתיע כי הוא רוצה להגדיל את אחזקותיו בערוץ ולהפוך לגורם דומיננטי יותר.

 

לדברי דוברו של מילצ'ן, שילוח הודיע אמש לנציגו של מילצ'ן כי הוא מסרב להצעה לשתף פעולה. לעומת זאת, שילוח הגיב בציוץ בטוויטר כי "הודעתי למילצ'ן שאני מוכן לקבל את הצעתו שייכנס ב-49%. בתנאי שיעביר ביום חמישי בסך כ-50 מיליון שקל לרשות השנייה". זוגתו של שילוח, שירה מרגלית, הגיבה גם היא וכתבה כי "מי שהביא את ערוץ 10 למצב הזה שבוע לפני הסוף חסר אחריות! חוכמה קטנה להתקשר בלילה לשילוח ולהציע לו שותפות. הערוץ של מילצ'ן – שישקיע בו".

 

דוברו של מילצ'ן מסר כי ההצעה שלו הינה כי שילוח יחזיק ב-51% ממניות הערוץ ומילצ'ן יחזיק ב-49%, כאשר שילוח ינהל אותו בפועל. כמו כן אמר דוברו של מילצ'ן כי הוא מוכן לבצע השקעות כספיות ככל שיידרשו. עם זאת גורמים בשוק התקשורת העריכו כי סיכוי נמוך להצלחת מהלך שיתוף הפעולה בין שילוח, שנחשב מבקר קולני של ראש הממשלה בנימין נתניהו, למילצ'ן ששומר איתו על יחסים טובים.

 

לאחר החלטתה של קבוצת RGE לסגת מרכישת ערוץ 10, נותר שילוח המועמד היחיד להשקעה בו. שילוח כבר חתם עם בעל השליטה בערוץ יוסי מימן (51%) על עסקה לרכישת הערוץ תמורת כיסוי חובותיו המוערכים ב-100 מיליון שקל. שילוח לא חתום על הסכם עם מילצ'ן על מכירה ועד שההסכם הזה לא ייחתם, הוא לא יוכל להשתלט על הערוץ. "יכול להיות שמילצ'ן מנסה להסיט את הנושא ממכירת המניות שלו ולכן מגיע עם הצעה כזו", העריך גורם בשוק.

 

בסביבתו של מילצ'ן אמרו כי הם תמהים על הסירוב של שילוח ולא מבינים את פשר הזגזג שלו פרט אחרי שמילצ'ן הודיע לדירקטוריון החברה כי שילוח מסרב. לדבריהם, גם הדרישה של שילוח לתשלום כ-50 מיליון שקל היא סירוב בלבוש אחר ומדובר בתנאי שנועד לטרפד את ההצעה.

 

אילן שילוח אילן שילוח

 

ואולם מאז חתם שילוח נוספו משתנים למשוואה שגרמו לו להצהיר כי הוא בוחן מחדש את ההשקעה בערוץ. בין השאר החליט נתניהו על קביעת תשלום של 16.8 מיליון שקל עבור הארכות הזיכיון שקיבל הערוץ בשנים 2012-2015. בנוסף נתניהו מאיים לקדם הקמת ערוצי חדשות ב-HOT ו-yes, מה שיפגע בסיכויי ההצלחה של הערוץ.

 

לוח הזמנים של ערוץ 10 צפוף מאחר שהוא צריך לעמוד בשורה של תנאים עד ל-31 במאי כדי לקבל רישיון ל-15 שנים נוספות. עד אז צריכה להיות מושלמת גם העברת 25% ממניות הערוץ שמוחזקות בנאמנות מאז עזב רון לאודר בסוף 2013 לידי גורם כלשהו. הזיכיון של ערוץ 10 מסתיים ב-31 ביוני ואם הוא לא יקבל רישיון עד אז, הוא ייסגר.

 

היום עתר ערוץ 10 לבג"צ נגד החלטתו של נתניהו לחתום על התשלום עבור הארכת הזיכיון כשר האוצר ביום חמישי האחרון, רגע לפני שהעביר את התפקיד למשה כחלון. ערוץ 10 טוען כי מדובר בהחלטה שנעשתה במחטף ומבלי שניתנה להם הזדמנות להשמיע את דעתם ולכן היא לוקה בחוסר סבירות. המפתיע הוא שמאז חתם נתניהו על המסמך המדובר בשבוע שעבר, אף אחד במשרדי הממשלה הרלבנטיים עוד לא ראה אותו עדיין. המסמך לא הגיע למשרד התקשורת, לרשות השנייה ולפקידי האוצר עד לרגע זה. החלטת נתניהו הובילה להודעה מצד קבוצת RGE בבעלות לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי על כך שהיא נסוגה מרכישת הערוץ, רגע לפני החתימה המתוכננת על ההסכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x